skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Снігові кулі чи Санта на драбинці: чим прикрасити домівку на Різдво

Наступив чарівний час, коли вулиці міст, стіни офісних будівель та вікна наших домівок починають мерехтіти вогниками гірлянд. Свято наближається… А ми поспішаємо купити подарунки найріднішим та прикрасити оселю у різдвяно-новорічному стилі.

Журналістка «СічНьюз» є фахівчинею у вирощуванні домашніх квітів і флористиці. Тому вона залюбки ділиться із читачами власним досвідом і знаннями.  

Ялинка чи дідух

Попри відродження традиційних атрибутів українського Різдва (таких, як дідух, солом’яні павуки), ялинка залишаться на чільному місці в українських домівках. Буває, розгортаються цілі словесні баталії на тему, який же символ є головним у святковому домі справжнього українця: автентичний дідух чи нав’язана нам ялинка (сосна, ялиця)?

Звісно, дуже приємно бачити не лише в музеях та народознавчих центрах, а на вітринах магазинів, у вікнах кав’ярень, у домівках вінничан солом’яні дідухи або об’ємні фігури чудернацьких павуків з їх ажурно-геометричними формами, що крутяться від подиху тепла під самісінькою стелею.

Проте не варто сваритися. Ставимо у хаті і ялинку (ми ж європейці), і дідуха (як робили це наші пращури). Останнього зробити не кожен зможе, бо для цього потрібно мати відповідні знання. А головне – матеріали, а це висушені колоски злаків та сухоцвіти. Але це не проблема: купити в етнокрамниці або замовити традиційний чи декоративний дідух в інтернеті – дуже легко.

Також ми можемо обрати в якості окраси святкового дому хорошу альтернативу ялинці – новорічний вінок, композицію з гілля або екоялинку, яку легко виготовити із вторинної сировини або підручних матеріалів.

Сучасний новорічно-флористичний дизайн

Ми знаємо, що у різних європейських країнах – інші традиційні елементи різдвяного декору. Вже і в нас з’являються снігові кулі, Санта на драбинці, різдвяні шкарпетки для подарунків, літаючі в небі олені з саньми. Список можна продовжувати.

Також під шумок європейської моди до нас потрапляють так звані різдвяні рослини, якими традиційно прикрашають будинки або дарують на свята наші європейські сусіди.

Отож, у квіткових крамницях сьогодні топовими для Різдва вважаються такі рослини:

  • Пуансетія або різдвяна зірка. Другу назву квітка отримала через свій зовнішній вигляд, адже яскраво-червоні приквітки (які часто вважають пелюстками) нагадують теплий вогник каміну, зірку. Рослину використовують у композиціях, ставлять на видне місце. Зараз з’явилися різні сорти пуансетії, не лише червоного кольору, а кремового, рожевого та малинового. До речі, навесні квітка втрачає привабливий вигляд, адже впадає у стан спокою. Часто власники думають, що рослина загинула, але насправді їй просто потрібна правильна обрізка та адаптація.
  • Гаультерія (та інші вічнозелені рослини з ягодами). Також потрапила до улюбленців через європейські віяння. Там їх використовують для виготовлення вінків на двері, у композиціях. І зрозуміло, чому. Щільне листя на таких рослинах не опадає, а червоні ягоди на снігу мають ефектний вигляд.
    Її зараз продають у горщиках, але взагалі це зимуюча садова ґрунтопокривна рослина, яка запросто витримує наші зими. Більш поширені схожі рослинки наших квітників – це жимолость шапочна, піроканта, падуб, кизильник, самшит. Вони також мають щільне, блискуче, вічнозелене листя.
  • Чемерник (морозник, хелеборус, сніжна троянда).  Дивовижна рослина, багато сортів якої цвіте в цю пору. Пелюстки на фоні снігу – що може бути неймовірніше? Квітуючі морозники також сьогодні можна побачити у торговельній мережі, хоча квітку мало хто знає в Україні. Садівники радять не тримати чемерник у горщику в умовах теплої квартири. Якщо вам все ж його подарували, то любуйтеся квіткою на прохолодному балконі, веранді чи терасі.
  • Шлюмбергера або різдвяник. Зимова квітка нашого дитинства. Рослина отримала народну назву саме через час цвітіння, який припадає на грудень-січень. Зараз існує неймовірна кількість сортів із різними відтінками та формами квітки цього кактуса. Проста у вирощуванні сукулентна рослина при умові правильного догляду буде тішити власників щороку рясним цвітінням.
  • Кімнатний ананас, лимон, цитрин, кумкват, банан та інші фруктові екзоти. Оригінальний подарунок, такий собі «два в одному»: квіти та смаколики. Звісно, за ціною такий подарунок значно дорожчий за кошик фруктів. Але для любителів поняньчитися з цікавими рослинами – саме те!

Звичайно, сьогодні не ялинка чи квіти будуть найголовнішим атрибутом свят. Адже найкращим подарунком до Різдва в українських родинах буде любов, мир та наша перемога.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Також читайте

Українські зірки виступили у селі, щоб зібрати кошти на Алею Слави

«Не звикайте до війни в Україні» – благодійний вечір у Кардіффі відкрив «Щедрик»

Цікаві ідеї для новорічного столу від “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top