skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Урбанрух збирає молодь, яка бачить Вінницю кращою

Третій набір команди молодих вінничан, що прагнуть змінити на краще життя рідного міста, проводять наразі в програмі урбанруху «У міста є Я». До участі у довготривалому проєкті запрошують дівчат та хлопців віком від 13 до 17 років.

Попередні випускники мріють про інклюзивний туризм

Майбутні учасники знову будуть працювати під крилом блискучої менторки, творчої, енергійної 25-літньої Олександри Соколової. Дівчина зізнається, що багато в чому також навчається разом із підлітками. З учасниками проєкту менторка спілкується на «ти», намагається їх зрозуміти, бути на рівні з ними, хоча попри незначну різницю у віці їй це не завжди легко вдається.

Та досягнення команди вражають. Випускники другої хвилі минулого року здобули перемогу на всеукраїнському форумі урбанруху «У міста є Я»-2024. Їхня ініціатива спрямована на створення інклюзивного міського середовища: проведення тренінгів із розуміння безбар’єрності, організацію спеціальних екскурсій із встановленням звуко-інформаційних маячків для людей із порушеннями зору. Про це розповіла «СічНьюз» Олександра Соколова:

Тема інклюзії сьогодні стає особливо важливою. Адже у зв’язку з війною в Україні щодня, на жаль, з’являється все більше людей із різними видами інвалідності. А у нас багато хто навіть не знає, як правильно звертатися до людей з особливими потребами. Цих бар’єрів не повинно бути в жодній із сфер суспільного життя. Тому ми мріємо про створення інклюзивних туристичних маршрутів, доступних для людей на кріслах колісних, з порушенням зору, слуху.

Після випуску Олександра і надалі співпрацює з командою, допомагає реалізувати задум. Адже це не лише пошук коштів, а знання законодавства, дозвільної системи, менеджерські функції та багато іншого.

Підлітки самі обирають напрямок

Робота в проєкті передбачає проведення одинадцяти лекцій та практикумів, де підлітки отримають різноманітну інформацію від різних спікерів на чимало тем про життя міста та його проблеми. Наприклад, безбар’єрність, щастя в місті, безпека, забудова, екологія, бізнес.

Спілкування у форматі “питання-відповідь”, екскурсії містом та зустрічі з представниками різних сфер діяльності допомагають учасникам обрати кілька проблемних питань, які вони б хотіли вирішити.

Одного разу ми, обговорюючи тему інклюзії, спробували уявити себе на місці людини з порушенням зору, як вона себе почуває у нашому місті. Виконували завдання: дітям треба було пройти від молодіжного центру «Квадрат» до «Макдональдсу» із зав’язаними очима та зробити замовлення. Звісно, ми страхували всіх, бо ледь не виходили на проїжджу частину; могли зіткнутися з деревом і таке інше, – розповідає Олександра.

Тому так само і в третій хвилі менторка спрямовуватиме юних вінничан у непростих питаннях сучасного міста. Щомісяця їм допомагатиме хтось із досвідчених урбаністів України.

Звісно, не всі залишаються. Минулого разу із 16 дітей залишилося дев’ять, але саме ті, яким справді це цікаво, потрібно. Найактивніші зможуть взяти участь у Всеукраїнському урбаністичному форумі, – каже менторка.

Заняття проводитимуть на вихідних у приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат», з березня по червень. Для тих, хто бажає втілити власний проєкт із розвитку міста, варто зареєструватися і стати частиною команди.

Довідка “СічНьюз”

  • 2021 року було видано книжку Ірини Озимок «У міста є Я». Для того, аби викладеними в ній знаннями і практичними порадами могли скористатися якомога більше людей, проводили інтерактивні презентації книжки. У 2023 році створено однойменний Урбанрух, у першу чергу як масштабний освітній проєкт для надання можливості підліткам покращувати свої міста і громади.
  • «У міста є Я» – перший масштабний міський освітній проєкт для підлітків України. Сьогодні діє 39 осередків у 27 містах України.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

Косплей, аніме і манги відрізняють анімешників від ровесників

Крісла колісні для відвідувачів з інвалідністю закупили в Подільському зоопарку

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top