skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Комісія визначить, які підприємства на Вінниччині даватимуть «бронь»

Під час війни для багатьох чоловіків вельми актуальним та хвилюючим залишається питання бронювання від мобілізації за професійною ознакою. До 28 лютого 2025 року підприємства перевірять на відповідність новим вимогам. І стане відомо, які з них отримають статус критично важливих з можливістю «бронювання» своїх працівників.

Відповідність двом із семи критеріїв

Минулого тижня на Вінниччині відбулася зустріч, присвячена питанням бронювання працівників підприємств, установ та організацій. Їх обговорили в онлайн-режимі підприємці, представники обласної військової адміністрації, Держпродспоживслужби, податкової служби, митниці, територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський проінформував про критерії та порядок, за якими здійснюється визначення критично важливих підприємств. Загальні засади бронювання визначені Постановою КМУ №76. Документ передбачає вісім критеріїв, з яких хоча б трьом повинне відповідати підприємство для отримання статусу критично важливого.

Одним із них є важливе значення підприємства для забезпечення потреб територіальної громади. Цей визначальний критерій для отримання статусу встановлюється обласними військовими адміністраціями.

Тому посадовець детально розповів про так звані обласні критерії, що визначені Наказом начальника Вінницької обласної військової адміністрації від 15 січня 2025 р.

Обласних критеріїв усього визначено сім, але для підтвердження відповідного статусу підприємству потрібно відповідати хоча б двом.

Чимало дискусійних моментів

Перший критерій: чисельність працівників за останній календарний квартал – п’ять і більше; обсяг виробленої продукції, виконаних робіт повинна перевищувати 700 тис. грн.

Це простий критерій, що підтверджується звітними документами, довідкою підприємства (крім державних і комунальних підприємств), – зазначив посадовець.

– Другий критерій: підприємство включено до переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Цей пункт відносить підприємства до так званого «білого бізнесу».

Третій пункт Ігор Цехановський визнав досить дискусійним:

– Третій критерій стосується інвестування в обладнання для нового виробництва або для розширення існуючого виробництва у період дії воєнного стану. Для підприємств з різною чисельністю працівників встановлено різні обсяги. Наприклад, 1,5 млн грн для підприємств з середньообліковою кількістю працівників 5–10 осіб. І закінчуючи сумою 50 млн грн – для підприємств із середньообліковою кількістю працівників більше 100 осіб. Інвестування виключно для придбання обладнання для виробництва, не включаючи транспортних засобів, офісної техніки тощо.

Четвертий пункт також досить суперечливий. Він визначає, що підприємство виготовляє критично важливі товари, виконує роботи або надає послуги для потреб оборони або територіальної громади сукупною вартістю не менше 600 тис. грн за останній календарний квартал. Підставою для підтвердження відповідності цьому критерію є копії договорів, актів виконаних робіт.

Хочу зазначити, що четвертий пункт стосується саме критично важливих, а не будь-яких послуг, товарів, робіт для потреби оборони. Підприємству доведеться сформулювати обґрунтовані та переконливі пояснення критичної важливості товарів, послуг.

Врахували аграрну специфіку Вінниччини

Також у зв’язку з тим, що область є значною мірою аграрною, встановили такий критерій, що визначає обсяги виробництва сільгосппродукції:

Наприклад, для плодових культур обсяг виробництва за попередній рік становить 750 ц та більше. Це стосується виробництва ягідних культур, овочевих, зернових, олійних, кількість рогатої худоби тощо. Усе можна переглянути на сайті ОДА та співставити зі своїми показниками, – розповів посадовець.

Шостий критерій: обсяг експортних операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності становить в еквіваленті не менше 300 тис. євро за останні 12 календарних місяців.

Сьомий критерій: це середній показник рівня податкової ефективності з податку на прибуток для підприємств з середньообліковою кількістю 51 і більше працівників за останній календарний квартал складає 1,1% за результатами останнього звітного періоду та підтверджується квитанцією контролюючого органу про прийняття податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Цей критерій ввели, щоб оцінювати не лише сплату до місцевого бюджету, а і надходження до державного бюджету.

Оцінка відповідності підприємств критеріям здійснюється робочою групою, до складу якої входять представники ОВА, СБУ, ТЦК СП, Обласної податкової служби та Головного управління статистики у Вінницькій області.

Вони перевіряють достовірність та обґрунтованість поданих матеріалів, їхню відповідність нормативно-правовим актам та формують відповідні висновки.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

Юрист пояснив, як отримати відстрочку від призову через бронювання

Експерт пояснив, чому чимало українських чоловіків уникають ринку праці

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top