skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Кожна п’ята жінка з раком шийки матки помирає в перший рік

Найнебезпечнішою хворобою 21-го століття називають рак. Попри сучасні методи діагностики та лікування, хворих цією недугою щороку більшає. Рак шийки матки залишається одним із найгостріших викликів.

Більше половини – занедбані стани

За інформацією Подільського регіонального центру онкології, у 2023 році в Вінницькій області було зареєстровано 121 новий випадок раку шийки матки, а в 2024 році – 88. Майже у 55% випадків захворювання виявляють у занедбаних стадіях (III-IV), тобто кожна друга жінка звертається за допомогою надто пізно.

Лікарі наголошують, що особливо важливу роль відіграють профілактичні огляди. У 2024 році під час таких оглядів вдалося виявити 34% нових випадків раку шийки матки.

Це небезпечна хвороба, яку можна попередити за допомогою своєчасної діагностики та профілактики. На ранніх стадіях – хвороба виліковна, – розповіли у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА. – Наразі на обліку у медичних закладах Вінниччини перебуває 2915 жінок із таким діагнозом, з них понад п’ять років із захворюванням живуть 85,4% пацієнток. Кожна п’ята пацієнтка помирає за перший рік після встановлення діагнозу. 

– Я завжди вважала, що рак шийки матки – це щось далеке і мене не стосується, адже я себе нормально почувала. Але, на щастя, минулого року вирішила пройти профілактичний огляд, бо почувала відповідальність за своїх дітей. І виявилося, що в мене є передраковий стан. Лікарі в Подільському онкоцентрі все пояснили, підтримали, провели лікування – і зараз я здорова. Хочу звернутися до всіх жінок: не чекайте тривожних сигналів, не ігноруйте своє здоров’я. Один звичайний похід до лікаря може врятувати ваше життя, – зазначила 38-річна мешканка Вінницької області Олена.

Щеплення, яке рятує від раку

Практично всі випадки раку шийки матки спричинені вірусом папіломи людини, який поширюється переважно під час статевого контакту. Тому одним із профілактичних методів є вакцинація проти вірусу папіломи людини.

Кожна жінка Вінниччини має змогу пройти профілактичні обстеження у свого сімейного лікаря чи гінеколога. А мешканки Теплицької, Жмеринської, Могилів-Подільської, Іллінецької, Тульчинської та Немирівської громад можуть прийти онкоскринінг, звернувшись до свого сімейного лікаря. Послуга безкоштовна.

Щорічний огляд

Центр громадського здоров’я України розповідає, що рак шийки матки зазвичай розвивається дуже повільно. Найкращий спосіб виявити хворобу на ранній стадії — регулярно проходити скринінгові тести. 

Кожна жінка, стан здоров’я якої задовільний, має відвідувати гінеколога щороку і робити скринінг. Жінкам із підвищеними факторами ризику хвороби і тим, які мали передракові стани, слід узгодити з лікарем, як часто треба проходити огляд. 

Довідка «СічНьюз»

Онкоскринінг – це обстеження організму за допомогою комп’ютерної томографії із застосуванням контрастної речовини. Воно дозволяє діагностувати новоутворення, розміром від 1 мм, ще до появи симптомів захворювання. Це підвищує шанси на успішне одужання – рак 1 ступеня лікується більш ніж у 90% випадків.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

Вінниця отримала препарат, який рятує від дифтерії

Лікар Євген Дубровський пояснив, чи варто боятися нового вірусу

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top