Лікар Євген Дубровський пояснив, чи варто боятися нового вірусу
Не встигли українці відійти від ковіду, як новий вірус нас знову лякає. Відомий лікар-інфекціоніст із Києва Євген Дубровський розповів усе, що варто знати про метапневмовірус. Він дістався вже України, Індії і Казахстану.
Новий чи давно забутий вірус?
Метапневмовірус (hMPV) був ідентифікований відносно недавно – в 2001 році. З того часу вже було проведено близько 119 досліджень, які вивчали особливості вірусу, його поведінку, механізми зараження. Була докладно зібрана статистика. Вчені стверджують, що в нашій людській популяції hMPV вже живе щонайменше 50 років. А імунна система людей, які старші за 5 років, з ним гарантовано вже проконтактувала, – розповідає Євген Дубровський.
Вірус для людства є дійсно чимось новим. Проте масштабні дослідження підтверджують, що антитіла нового вірусу є практично у кожної людини.
Чи варто нам боятися?
Новий вірус не є страшнішим за грип. Тому варто відставити паніку.
Нас завжди лякає невідомість. Достатньо обізвати хворобу якоюсь дивною, загадковою назвою, як одразу вона обростає потужною магічною силою, гіпнотизуючи нашу уяву,– пояснює Дубровський.
Отже, варто відкласти паніку й не піддаватися емоціям. Метапневмовірус майже не представляє небезпеки, каже лікар. Група ризику дуже вузька.
Хто входить у групу ризику?
Діти до п’яти років. Проте допомогти дітлахам може гарна медицина. Варто завжди вчасно обстежуватися.
– Треба знати, що для немовлят, віком до шести місяців, основну небезпеку становлять три віруси – грип, респіраторно-синцітіальний та метапневмовірус. Причому саме в такій послідовності. Грип був і залишається однією з основних причин смертей, пов’язаних з інфекційними захворюваннями, для немовлят.
Небезпека для малючків полягає саме в незрілості їхньої імунної системи. До 3-6 місяців дитину захищають материнські антитіла в молоці. А після 6 місяців- до року імунка стає міцнішою й здатна вже чинити опір, – зазначив лікар.
У такому випадку важлива наявність захисних антитіл у матері.
Майбутнім мамам треба завчасно перехворіти
Майбутній мамі треба завчасно перехворіти, щоб потім захистити свою дитинку.
Оскільки розробка вакцинації від метапневмовірусу не була доведена до кінця й зупинилась на першій фазі випробувань, наразі це єдиний вихід. Для цього молодим дівчатам треба вести активний, здоровий спосіб життя, спілкуватись та уникати ізоляції,– наголошує лікар.
Аліна ТАЛАН, «СічНьюз»
Читайте також
«Історія, яку варто почути» – військовий лікар презентував у Вінниці нашумілу книгу
Фахівець пояснив, чи варто боятися стрімкого зростання захворюваності на COVID