skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Молодь продовжує гонитву за популярністю у соцмережах, ризикуючи життям

Залізничні станції, вагони та дахи багатоповерхівок дедалі частіше стають ареною для екстремальних розваг молоді. Зняти відео на даху електрички, зробити селфі на фоні потяга, спробувати «зачепитися» за рухомий склад або посидіти на краю даху висотки – для підлітків це виклик, можливість отримати популярність у соціальних мережах. Проте така гра зі смертю занадто часто закінчується трагедією.

Залізничний екстрим

Щороку в Україні фіксуються десятки випадків травмувань та загибелі дітей на залізниці. Останні події у Києві та Одесі стали черговим нагадуванням про небезпеку подібних забав. Попри численні застереження, підлітки нехтують правилами безпеки, не усвідомлюючи смертельного ризику. Працівник залізниці Тарас Шевченко неодноразово застерігав дітей від можливих наслідків, але у відповідь отримав лише погрози.

Я регулярно роблю зауваження. Діти огризаються, один погрожував ножем — я запропонував застосувати, щоб мати можливість хоча б одного з них здати в поліцію. Підходили до станційних робітників, ганяли тих, хто викриває кабіни в кінці потягу. Знімав тих, хто обпльовував нову електричку. Але я стомився робити за батьків їхню роботу, причому максимально виснажливу,- ділиться чоловік.

Підліткова психологія та соціальні мережі

Однією з основних причин небезпечних розваг є бажання привернути увагу та здобути популярність серед однолітків. Соціальні мережі створюють своєрідну «гонитву за лайками», де екстремальні відео приносять визнання. Молодь прагне перевершити однолітків, намагаючись зняти щось ще більш захопливе та ризиковане.

Небезпечна зона: що загрожує тим, хто йде на ризик 

Залізнична інфраструктура – це зона підвищеної небезпеки. Контактна мережа має напругу 27 тисяч вольт, і навіть наближення до дроту може викликати електричну дугу, що миттєво вражає струмом. При цьому люди часто не усвідомлюють, що для смертельного ураження навіть не потрібно торкатися проводів.

Історії, які мали б стати уроком

Ніжин: загинув 15-річний хлопець, 19-річна дівчина в реанімації

Шостого липня, за даними рятувальників, 15-річний хлопець і 19-річна дівчина залізли на дах вагона на території Ніжинського залізничного вокзалу, де зазнали удару струмом.

Рятувальники зняли постраждалих із вагона та передали медикам. Хлопець загинув, а дівчина перебуває в реанімації.

Одеса: двоє хлопців не вижили

Ще одна трагедія сталася у березні в Одесі. Двоє хлопців вилізли на вантажний вагон, і їх вразило електричним розрядом. Один загинув миттєво, інший – у лікарні. Високовольтний струм не дає шансів на виживання, а смертельна небезпека вимагає жорстких запобіжних заходів.

Вінниччина

21 червня у м. Гнівань 13-річного хлопця вдарило струмом на даху вантажного вагона. На момент прибуття рятувальників дитина перебувала на землі, між коліями.

Бійці ДСНС разом із поліцейськими дістали підлітка та передали його бригаді “швидкої”.

Хлопця у вкрай тяжкому стані доправлено до Центру термічної травми та пластичної хірургії обласної лікарні.

Екстрим на багатоповерхівках

До залізниць додалось ще і екстремальне селфі на даху. Підлітки лізуть на  багатоповерхівки за емоціями та гарним “виглядом” картинки. Без страху вони сидять на краю даху, ноги звисають.

Мешканка Києва Ірина Мазур розповіла про подібну ситуацію та халатність з боку поліції.

Ірина Мазур

Навпроти мого будинку на даху 10 поверху бігали діти, потім пили щось, сиділи на краю, хитали ногами. Викликала поліцію, перетелефонували о 23.00 (через вісім годин після виклику), спитали за обстановку. Сказала що попадали, лежать під будинком, послала та виключила зв’язок, – розповідає жінка.

Як зупинити небезпечні ігри

Профілактика та інформаційні кампанії

Експерти наголошують: лише заборони не працюють. Потрібні широкі інформаційні кампанії, які пояснюватимуть дітям реальну небезпеку залізниці та інших екстремальних розваг. Візуалізація наслідків, зустрічі зі свідками таких трагедій можуть вплинути на свідомість підлітків.

Роль батьків та школи

Важливо говорити з дітьми про безпеку, пояснювати їм, що популярність у соцмережах не варта життя. Батьки повинні знати, як їхні діти проводять час, а вчителі – включати теми безпеки у виховні години.

Законодавчі ініціативи та посилення контролю

Державні органи мають запроваджувати штрафи за перебування в небезпечних зонах, а також встановлювати додаткові огорожі на станціях. Посилення відеоспостереження і контроль за контентом у соцмережах також можуть знизити кількість трагедій.

Читайте також:

Після втечі дітей з Одеси ексвихованка дитбудинку розповіла про жахи насильства

Як зберегти акаунт, коли шахраї маніпулюють почуттями людей та вимагають гроші

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Поділитися
5 2 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top