На Вінниччині побоюються появи вірусу ящуру

Спалах вірусу ящуру зафіксовано у Словаччині та Угорщині. Тому у Вінницькій області проводять відповідні заходи, щоб не допустити занесення цього небезпечного захворювання.

Як уберегти господарство
Крім постійного моніторингу епізоотичної ситуації в господарствах та проведення роз’яснювальної роботи, діє заборона переміщення тварин без відповідних ветеринарних документів.
Щоб уберегти господарство від ящуру, спеціалісти радять:
-утримувати тварин у закритих приміщеннях;
-не допускати контакту з чужими особами чи іншими тваринами;
– проводити дезінфекцію приміщень та транспорту, що використовується для перевезення тварин, кормів чи продукції тваринного походження;
-а ще – не купувати тварин без ветеринарного супровідного документу.
Якщо у тварини проявляються підозрілі симптоми (слинотеча, виразки на слизових оболонках, відмова від корму, підвищення температури) – слід негайно повідомити ветеринарну службу.
– Ситуація із спалахом ящуру в країнах ЄС вимагає від нас максимальної мобілізації ресурсів та уваги. Ветеринарна служба області працює в посиленому режимі, а власникам тварин варто бути особливо обачними. Пильність, дисципліна та дотримання елементарних вимог біобезпеки — це головна зброя проти поширення захворювання, — наголосив Андрій Якимчук, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Довідка
Ящур – особливо небезпечне вірусне захворювання, яке вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, а також диких парнокопитних. Вірус швидко передається через повітря, корм, інвентар, транспортні засоби та людей, що контактували з інфікованими тваринами.
Це вірусна хвороба, спільна для людей і тварин, що призводить до вибраковки всього поголів’я. Україна наразі є вільною від ящуру, проте в сусідніх країнах він фіксується.
Читайте також:
З початку року вже 144 вінничанина лікуються від сказу
«СічНьюз», за інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.