Олександр Ктиторчук, який фотографував зірок, потрапив за грати
Олександр Ктиторчук, колись відомий та впливовий фотограф, чиє ім’я асоціювалося з успішними проєктами та співпрацею з багатьма знаменитостями, отримав вирок – 12 років і 10 місяців позбавлення волі. Суд визнав його винним у зґвалтуванні, розбещенні неповнолітніх, а також створенні та розповсюдженні порнографічних матеріалів за їх участю.
Злет кар’єри: блиск і визнання
Кар’єра Олександра Ктиторчука розвивалася стрімко. Його об’єктив фіксував найвідоміших українських зірок. У портфоліо – роботи з такими відомими особистостями, як Богдан Ступка, Кузьма Скрябін, Ольга Сумська, Влад Яма, Наталія Могилевська, Тіна Кароль, Ольга Полякова, Настя Каменських та Потап.
Він також брав участь у створенні популярних проєктів. Зокрема, реаліті-шоу «Від пацанки до панянки» на телеканалі 1+1. Його талант та унікальний стиль зробили Ктиторчука одним із найвпізнаваніших імен в українській фотографії. Проте за фасадом успіху ховалися жахливі злочини, які назавжди перекреслили його репутацію та життя.
Розкриття злочинів: від розбещення до зґвалтування
Восени 2020 року, у віці 56 років, Олександра Ктиторчука було затримано за підозрою у розбещенні неповнолітніх. Розслідування встановило: починаючи з 2016 року він неодноразово вчиняв дії сексуального насильства над дітьми у своїй фотостудії та навіть в автомобілях. Серед встановлених жертв були 15-річна киянка та 17-річна дівчина, а також інші, на той момент невстановлені, малолітні дівчата з Києва та Обухівського району. Спочатку фотограф заперечував свою провину, але згодом визнав її та навіть відшкодував потерпілим завдану моральну шкоду.
З часом справу було перекваліфіковано у зґвалтування. Громадськість активно долучилася до обговорення цієї справи, а жінки почали ділитися своїми історіями під хештегом #ЖертвиКтитора. Одна з них, Світлана Коваль, публічно заявила, що стала жертвою фотографа ще під час зйомок телешоу «Шанс.Model.Ua», коли їй було 17 років. Під час обшуку в квартирі-студії Ктиторчука правоохоронці вилучили велику кількість цифрової техніки, що містила докази його злочинів, зокрема фото та відеоматеріали сексуального насильства над неповнолітніми. За даними слідства, Ктиторчук знімав статеві акти з неповнолітніми на відео та зберігав ці записи на своєму комп’ютері.
Незважаючи на тяжкі звинувачення, Ктиторчук вів розкішний спосіб життя. Він володів VIP-теплоходом-рестораном, переобладнаним у пасажирське судно, вартістю близько 13 мільйонів гривень, а також елітною квартирою у Вишневому під Києвом. Наявність сім’ї не стала перешкодою для вчинення ним цих жахливих злочинів.
Психологічна допомога жертвам насильства
Катерина Пилипець психологиня з Києва розповіла для “СічНьюз”, як жертвам пережити цей період.
Зґвалтування – це жахливий злочин, який завдає глибокої психологічної травми. Важливо пам’ятати, що ви не винні в тому, що сталося, і що є люди, які готові вам допомогти, – каже Катерина.
Ось які кроки вона пропонує:
Зверніться за допомогою
Не соромтеся говорити про те, що сталося, з близькими, друзями, психологом або іншою довіреною особою. Існують також спеціалізовані організації, що надають підтримку жертвам сексуального насильства.
Дайте собі час на відновлення
Процес відновлення після пережитого насильства є індивідуальним і може зайняти тривалий час. Важливо бути терплячим до себе.
Не звинувачуйте себе
Жертва ніколи не винна у зґвалтуванні. Почуття провини лише погіршить психологічний стан.
Зосередьтеся на своєму фізичному та емоційному здоров’ї
Здорове харчування, достатній сон та фізична активність сприяють відновленню сил та покращенню емоційного стану.
Зверніться за професійною допомогою
Психотерапія може допомогти впоратися з травмою, подолати страх, тривогу та інші емоційні проблеми.
Пам’ятайте, що ви не самотні
Багато людей пережили подібний досвід. Усвідомлення цього може допомогти відчути підтримку та зрозуміти, що ви не самотні у своїй боротьбі.
Чому люди скоюють такі злочини
Зґвалтування – це складне явище, зумовлене багатьма факторами, серед яких:
1. Прагнення домінування та контролю
Зґвалтування часто є проявом бажання влади та контролю над жертвою.
2. Агресія та жорстокість
У деяких випадках злочинці отримують задоволення від заподіяння болю та страждань іншим.
3. Психічні розлади
Зґвалтування може бути пов’язане з певними психічними розладами, такими як садизм або антисоціальний розлад особистості.
4. Вплив психоактивних речовин
Вживання алкоголю або наркотиків може знизити рівень самоконтролю та спровокувати агресивну поведінку.
Важливо наголосити, що жодна з цих причин не може виправдати зґвалтування. Це завжди є злочином, який заслуговує на осуд та покарання.
Де шукати допомогу
- Національна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного).
- Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна”: 0 800 500 335 або 386 386 (з мобільного).
- Пам’ятайте, що ви не самотні, і є люди, готові вам допомогти. Не соромтеся звертатися за підтримкою.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”
Читайте також:
Народила у 65: як склалося життя доньки найстаршої породіллі України