skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

У Вінниці обговорювали проєкт, що примирює порушника і постраждалого

У Вінниці відбулося обговорення реалізації Програми відновного правосуддя. Загалом така форма роботи спрямована на примирення неповнолітнього правопорушника з потерпілим та відновлення соціальних зв’язків порушника із суспільством. Кореспондентка “СічНьюз” побувала на засіданні і розбиралася в цій темі.

Не всі області задіяні у проєкті

Подібні зустрічі проходять у багатьох містах України, проєкт є пілотним. У засіданні круглого столу “Хід реалізації та перші результати Програми відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення» зібралися для обговорення різні зацікавлені сторони. А це дізнавачі, слідчі, прокурори, працівники системи безоплатної правничої допомоги, адвокатура, медіатори, судді, батьки неповнолітніх, психологи, педагоги, вчителі, представники закладів освіти, центрів зайнятості, установ соціального захисту, реабілітаційні центри.

Вінниччина стала однією з областей, що бере участь у пілотному проєкті з вересня минулого року.

Більше того, наша область лідирує за кількістю учасників “пілоту”. Натомість деякі регіони зовсім не надавали згоди на участь у програмі. Серед них – Київська, Луганська, Харківська, Одеська, Херсонська області.

Високий рівень правового нігілізму українців

Директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов наголосив на великій проблемі, що залишається понад 30 років у нашій державі. Це є високий рівень правового нігілізму.

Не знаю, коли ми зможемо його подолати. Потрібно зі школи виховувати людей, які розуміють свої права, обов’язки і як їх реалізовувати. Один із найкращих прикладів подолання цього – це боротьба з домашнім насильством. Ці порушення не збільшуються в кількості злочинів, але збільшується у кількості повідомлень. Тому що люди розуміють, що домашнє насильство – це злочин. Тому я вас прошу продовжувати правову і просвітницьку роботу, – звернувся він до учасників обговорення.

На Вінниччині є позитивні результати

У більшості випадків у програмі було залучено справи з правопорушеннями, які кваліфікуються як тяжкі злочини (80%). Тому переважно працювали над врегулюванням кримінально-правових конфліктів щодо вчиненнякрадіжок, грабежів, порушень правил безпеки дорожнього руху, незаконного заволодіння транспортом, тілесних ушкоджень, шахрайства, хуліганства та інших.

Саме на Вінниччині активно застосовується програма відновного правосуддя для неповнолітніх. І уже відносно двох неповнолітніх ухвалено вироки, якими призначено більш м’яке покарання, ніж передбачено Кримінальним Кодексом. Крім того, стосовно одного неповнолітнього кримінальне провадження закрите у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення, – зазначила представниця Офісу Генерального прокурора Ярослава Кравець.

Учасники обговорили хід

реалізації Програми відновного правосуддя. Зокрема, її успішні практики, виклики, проблематику та перспективи реалізації. А ще окреслили кроки, необхідні для посилення
ефективності реалізації проєкту.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора

Читайте також

Вінницький суд заочно призначив 15 років ув’язнення прокурору-«деенерівцю»

Вінничанин виграв 100 тисяч гривень моральної компенсації з росії 

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top