«Вижив завдяки інтуїції та рішучості»: зворушлива історія бійця бригади «Рубіж»

Найстрашнішим для бійця із позивним «Малиш» став день, коли він опинився віч-на-віч із російським солдатом. Відстань — менше двох метрів.
Я згадав маму, уявив, як вона стоїть на моєму похороні… і вирішив: не дам себе вбити. Вийняв ніж і почав бити. Вижив я, не він. Потім трясло так, що не міг зупинитися, — зізнається військовий.
Військовий шлях – із 18 років
Боєць з позивним Малиш нині служить у підрозділі безпілотних комплексів бригади «Рубіж». Свій військовий шлях він розпочав ще в 18 років, у лавах Нацгвардії. А до нинішньої бригади приєднався у 2021-у. Про це інформують у пресслужбі Нацгвардії України.

Хотів здобути досвід і виконати свій обов’язок перед країною, — розповідає Малиш. — А далі все пішло, як у кіно. Війна змусила швидко дорослішати.
«Головною силою стала підготовка бійців»
Після початку повномасштабного вторгнення бригада «Рубіж» одразу опинилася на передовій. Противник мав значну перевагу в техніці, але головною силою бригади стала підготовка бійців. За рік до війни вони майже не залишали полігону: навчалися воювати в різних ролях — від стрільця до снайпера, — і вміли працювати як одне ціле, без слів.

Під час оборони Рубіжного Малиш виконував завдання навідника в БТР. В одній із операцій він знищив авто з ворожими корегувальниками.
Це була інтуїція — незнайома машина, ми знали всі наші. Не помилилися: всередині було четверо, які наводили на нас артилерію, — згадує боєць.
Оборона Рубіжного — це взагалі постійна напруга, відпочинок по дві години, обстріли й ворог буквально за стіною.
Мрія — повернути загиблих побратимів
Нині Малиш керує розвідкою з дронів, проводить скиди, виконує складні бойові завдання. Завдяки досвіду він зберігає холоднокровність навіть у найскладніших умовах.

Моя мрія — повернути всіх загиблих побратимів. Хочеться будувати свою країну, залишатись в Україні, за кордон — лише подорожувати. Бо навіщо тоді ми воюємо? — каже боєць.
Читайте також:
Від бойового медика до командирки: мати двох дітей – про свій шлях на війні
Чому не всі українці бачать себе на Батьківщині після війни
Підготував Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»