Сьогодні згадуємо легендарного актора Богдана Ступку
27 серпня 1941 року на Львівщині народився видатний актор, чия постать назавжди залишиться в серцях українців – Богдан Ступка. Його неймовірний талант, багатогранний артистизм і вражаюча працездатність дозволили виконати понад 50 ролей у театрі та майже 100 – у кіно. Сьогодні ми відзначаємо 83-ю річницю від дня народження цієї легендарної особистості.
Богдан Ступка зростав у творчій та високодуховній атмосфері. Його батько співав у хорі оперного театру, дядько був солістом у Львівській опері, а тітка — головною концертмейстеркою. З раннього дитинства Богдан спостерігав за сценічним життям, яке розгорталося перед його очима із-за куліс, і, ймовірно, мріяв про власну славу.
Попри творчі впливи, юний Богдан мав інші плани. Закінчивши Львівську лінгвістичну гімназію, він вирішив вступити на хімічний факультет, але невдало склав іспити. Згодом він згадував:
Я міг стати хіміком, астрономом. Була в мене така сторінка біографії: я працював у Львівському університеті лаборантом-обчислювачем змінних зірок, і один старий професор говорив мені: «Я з тебе, Богданчику, зроблю астронома».
Однак доля вирішила інакше, і світ отримав одного з найвидатніших акторів ХХ століття. Його перший виступ на сцені столичного театру став символічним. Богдан зіграв у виставі за твором Івана Франка “Украдене щастя”. Як не дивно, але Ступка народився того ж дня, що й великий поет та письменник Іван Франко.
Богдан Ступка був справжнім трудоголіком, що він сам неодноразово визнавав:
Я, як і Франко, трудоголік. В юності я мріяв бути рантьє, а все життя працюю. Жах якийсь.
Його акторська кар’єра тривала десятиліттями, і кожна роль була втіленням професіоналізму та таланту. Навіть важка хвороба, яка прикувала актора до ліжка, не змогла забрати в нього любові до сцени. Остання роль у серіалі «Безодня» була виконана з бездоганністю, притаманною тільки Ступці.
Богдан Ступка пішов з життя 22 липня 2012 року, залишивши за собою величезний творчий спадок і невмирущу пам’ять у серцях своїх шанувальників. Він похований на Байковому цвинтарі у Києві, де його пам’ять продовжує жити, надихаючи нові покоління.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”