skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Про український контент для дітей та пісні від ШІ розповіли відомі медійники

Як користуватися сервісами ШІ та про сучасні інструменти, створені на основі штучного інтелекту, медіаграмотність, якісний українськомовний контент для дітей та підлітків. Про це та чимало іншого говорили 14 квітня на тренінгу для медійників Вінниччини.

Тренерка «Суспільного» та експерт із Литви

Тема семінару – «Когнітивні упередження в медіа. Нові тенденції в медіа та інформаційній грамотності». А провели навчання Армінас Музе, експерт з освіти, який займається подоланням розриву між дослідженнями у сфері медіа та інформаційної грамотності, новими тенденціями, інноваціями та освітою, експерт Форуму економіки знань, міжнародний освітній консультант і тренер DW Akademie та Олександра Чернова, сертифікована тренерка DW Akademi, керівниця відділу цифрового контенту та соціальних мереж Суспільного. На телеканалі вона керує діджитал-проєктами та координує виробництво мультиформатного контенту між відділами. Олександра також є продюсеркою відзначених нагородами документальних та освітніх проєктів про права людини, соціальні питання та молодь. Семінар організований спільно з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та DW Akademie в рамках проєкту “MediaFitRe:loaded”, який фінансується Європейським Союзом.

Журналісти та редактори вінницьких медіа разом із спікерами семінару багато говорили про стереотипи, упередження, вплив ЗМІ на світогляд аудиторії, якість та ефективність контенту, який створюють журналісти. А також про нові формати, різний підхід до різної аудиторії, у тому числі варто зважати на віковий розподіл.

28 % дітей дивляться російських блогерів

Окрему увагу присвятили проблемі створенню українськими медіа якісного контенту для підлітків. Точніше, майже його відсутності. Ця проблема спонукає нашу молодь споживати не просто російськомовний продукт, а продукт, створений на росії. Згідно із дослідженнями Суспільного, проведеного у 2023 році, 28% дітей 9-11 років дивляться російських блогерів. У східних областях України ця цифра значно вища.

Команда Суспільного досить по-новому підійшла до вивчення та створення цілого ряду медіа-продукції для цієї вікової категорії. Наприклад, це шортси про Майнкрафт чи Роблокс, рубрики на ютубі «Та невже?» чи вікторина з блогерами «Хто тут Ейнштейн?», тікток із залученням у якості ведучого блогера Влада Рудніцького «Хто про шо» та інші проєкти.

Переклад, озвучка та створення пісень

Багато говорили про використання штучного інтелекту в роботі журналістів. Зокрема, як з користю користуватися сервісами ШІ, такими, як переклад, розшифровування тексту, озвучування з допомогою ШІ, генерація зображення, відео, субтитрів. Інструменти, створені на основі штучного інтелекту, можуть зекономити час та значно полегшити роботу сучасного медійника.

Присутні журналісти разом із тренеркою з допомогою ШІ та заданих ключових слів згенерували пісню про сьогоднішню подію у Вінниці. Звісно, Олександра наголосила на потрібності навчитися відрізняти оригінальні твори від згенерованих ШІ. А ще – на проблемі захисту авторських прав. Адже ШІ часто копіює те, що уже створене раніше людиною.

– Я, звісно, за те, щоби люди працювали і творили. Але якщо потрібно щось зробити швидко, то варто звернутися за інструментами ШІ, – переконана Олександра Чернова. – Результати роботи сервісів ШІ все одно потрібно перевіряти. Але вони значно допомагають журналістам перевірити достовірність інформації, швидше працювати з джерелами, створювати пости в соцмережах, працювати з величезними текстами, переводити аудіо та відео у текстовий формат тощо.

Наприкінці навчань усі учасники подякували тренерам за корисну інформацію на нові навички. А Вадим Мазурик, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, наголосив на позитивних сторонах спілкування тренерів з аудиторією  в офлайн-режимі.

Такі ж семінари пройдуть і в інших містах України.

Читайте також:

Вінницьких жінок запрошують на серію безкоштовних психологічних тренінгів

Психологиня-переселенка із Бердянська лікує душі казками та іграшками

«Мають навчитися виживати»: як у Вінниці готують юнаків до війська

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз», фото автора

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top