Історія вілли архітектора Артинова у Вінниці

Віллу архітектора Григорія Артинова у Вінниці раніше помилково називали “будинок Брусилова”. А усе тому, що родини офіцера, який своїм “проривом” змінив хід Першої світової війни, та геніального вінницького зодчого близько року жили під одним дахом. Адже частину приміщень Артинови здавали приїжджим заможним сім’ям, інформує офіційний туристичний сайт Вінниці.

Вкривають зарості плюща
Мова йде про будинок №5 сучасної вулиці Архітектора Артинова. Будівля була збудована за проєктом його самого. Спочатку це була одноповерхова цегляна споруда з прибудованим ґанком в улюбленому стилі міського архітектора (модерн).
Згодом надбудували другий поверх. Є тут дуже цікавий та рідкісний для сторічних будівель нашого міста елемент – горельєф, на якому зображені муза з арфою та янгол. Що це символізувало, невідомо.
Окрім цього зображення тут є колони доричного ордеру, що додає цілісності сприйняття будівлі, а лаконічна асиметрія головного входу робить її витонченою. Його вкривають зарості плюща, який оповив цю частину будівлі, зробивши її найбільш магнетичною в усій конструкції.

Стала багатоквартирним будинком
Доля будівлі після 1920-року, коли родина Артинових вимушена була емігрувати, виявилась традиційною. Після більшовицького перевороту вона стала багатоквартирним будинком, де оселились сім’ї пролетарів, зробивши перепланування всередині споруди. Нині тут також квартири й офіси.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”
Читайте також:
«Прощавай, руській мір» – такий напис зустрічає гостей Тульчина