skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Лайфхаками вирощування гортензії поділилася квітникарка з Вінниччини

Різнобарвні та яскраві квіти на різний смак милують наші очі влітку. Надзвичайною популярністю через своє неймовірно яскраве, пишне та довготривале цвітіння користується гортензія. Ця класична рослина європейських садів саме на піку свого цвітіння. А останніми роками вона стає ще популярнішою у квітникарок через виведення чималої кількості різноманітних сортів.

Щоб змінювала колір, треба підкислювати

Як доглядати за гортензією, щоб на повну милуватися її неймовірним та довготривалим цвітінням, розповіла журналістці «СічНьюз» квітникарка з Вінниччини Олеся Жовтан. У жінки невеличке подвір’я, на якому вона вирощує чимало різних квітів. Улюблені – це гарноквітучі гортензії, осінні хризантеми та однорічні петунії.

Олеся має багато сортів гортензій у своїм садочку, проте більшість із них вирощує у горщиках. Загалом  є різні види гортензій: волотисті, широколистяні та деревовидні сорти. Проте саме широколистяні – це ті, які приваблюють нас неймовірно крупними та яскравими квітами. Але вони й потребують чимало турботи та знань у догляді.  Але якщо освоїти ці секрети, то квітка віддячить рясним квітуванням, переконана садівниця.

Перш за все, потрібно знати, що гортензії люблять кислий ґрунт. У лужному або слабокислому вони будуть рости, але це не їхнє середовище існування. З часом рослини «витягують» кислий ґрунт, тому ми знову закислюємо його. Наприклад, препаратом  алюмінієвих квасців (алюмокалієвий галун) і розведеною у воді лимонною кислотою. І далі постійно підтримуємо кислий грунт та підживлення,- розповідає квітникарка.

Також підкислення дозволяє змінювати колір квітки до синього. Але й тут є «але»:

Продавці часто продають гортензію під  назвою сорту «Хамелеон». Такого сорту не існує в природі. Це просто маркетинговий хід, продавці часто лукавлять.  А насправді є ті сорти, які не міняють забарвлення: це гортензії з білим, червоним, малином кольором цвіту. Але багато сортів широколистяних гортензій змінюють свій колір, якщо застосовувати деякі секрети.

У мене є сорт «Блу опал», але такого синього-синього кольору не виходить добитися. Це дуже треба навчитись правильно закислити рослин. Наприклад, сорт  «Нескінченне літо» має в генетиці здатність змінювати колір. Тому от зараз в мене на одному кущі – три кольори квітки: рожевий, фіолетовий, і синій. Але щоб квітка поміняла колір, треба дуже постаратися: постійно, принаймні, раз на тиждень, поливати підкисленою водою, – каже Олеся.

Такий розчин не лише впливає на колір квітки, а й допомагає засвоюватися іншим речовиним, якими варто поливати кущ. А їх чимало. Це і препарат заліза або спеціальне добриво для гортензій. Загалом це такі рослини, які не «перегодуєш».

Лікування та догляд

А щоб красуня-гортензія не хворіла, потрібні регулярні обробки препаратами від від кліщів (акарациди), від грибкових хвороб (фунгіциди). А якщо кущ має бліді листочки, то рослини захворіла хлорозом. Тут у нагоді стануть алюмінієві квасці або сульфат алюмінію. Два рази в місяць – це точно.

Сірка обов’язково у добривах. А ще варто знати, для якого періоду який елемент застосовувати. Азот потрібен навесні, щоб рослина наростила зелену масу. А вже зараз фосфор, калій дають для цвітіння і міцності.

А ще власницям королеви саду не можна забувати про рясний полив:

Гортензії – вельми великі «водохльоби». Але від прямого сонячного проміння горять. Варто зважати при виборі місця, що витримують тільки ранкове сонце, до 12-ї години. Післяобіднє сонце їх убиває. Тому я вкриваю агроволокном або забираю з сонця горщики. Хоча у спеку навіть під накриттям ось сьогодні квітка вже «опустила вуха», – каже квітникарка.

Утеплюємо на зиму

А ще для широколистяних красунь важкою є зимівля. Адже, щоб квітка зацвіла, взимку треба закутувати кущ агротканиною:

Це обов’язково. Часто цього новачки не знають. Якщо брунька замерзла в неремонтантного сорту, цвітіння не дочекаєтеся, – наголошує садівниця.

Рослини у контейнерах зимують у приміщенні: прохолодному, але не вогкому. Це важко, але така краса вартує зусиль, впевнена квітникарка.

Набагато простіша у догляді волотиста гортензія. Широколистяна вже відквітовує, а ці лише починають набирати краси.

Волотиста гортензія любить відкрите, красиве сонце, низьку обрізку  та зимівлю без укутувань. Тому тим, хто лише планує створювати красу в саду,  Олеся радить простіші у догляді рослини.

Читайте також:

Лавандове поле, посіяне у перші дні війни, вирощують у селі вінничани

Що означають магнолії в різних культурах світу

Спілкувалася Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз», фото автора

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top