skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Майже тисяча гектарів екосистеми згоріла на Вінниччині через паліїв

Горить, димить та палає: палії сухої трави ніяк не вгамуються, хоч і рослинність вже починає активно рости й зеленіти. Щодня надзвичайники усіх районів Вінниччини виїжджають на гасіння пожеж в екосистемах.

Одні підпалюють, інші рятують

Страхітливе відео опублікував у місцевій фейсбук-спільноті житель села Корделівка, що біля Калинівки. У коментарях можна дізнатися, що мешканці самотужки пробували загасити полум’я, бо всі рятувальники на той час були уже на виїздах!
Попри те, що українські міста, села, ліси та степи щодня вигоряють у полум’ї війни, досі є такі українці, що вважають вищезгадані підпали сухої польової трави доцільними чи навіть необхідними.

Що згорить, то не згниє, природа очищається. Раніше випасали, викошували і не було чому горіти, а тепер задрипані хазяї хочуть дешевих продуктів на базарі, – пише коментатор під цим відео.

Важко зловити за руку

У ДСНС Вінниччини кажуть, що практично не буває дня без масових підпалів. Вигоріли гектари землі (читай – сотні живих істот, популяції рослин, їхнє коріння, насіння, мікроорганізми у ґрунті і так далі). Складено вже чимало протоколів на стягнення штрафів із порушників. За минулотижневою інформацією ГУ ДСНС у Вінницькій області, з початку року спіймано на гарячому 52 палії, які «попали» на штраф. Розмір сплати за заподіяну шкоду – достатньо великі. За провокування пожеж на відкритій території паліям доведеться сплатити штраф, сума якого коливається від 3060 до 6120 грн. Для посадових осіб -від 15300 до 21420 грн.

Хоча самих порушників зловити за руку найчастіше не вдається. Якщо навіть й є свідки або здогадки, хто винуватець, то видати порушника бояться. Люди не хочуть конфліктувати, бояться осуду або навіть помсти односельчан, що також траплялося.

По 20 виїздів щодня

І як наслідки –  Вінниччина й далі у вогні. За інформацією ГУ ДСНС у Вінницькій області, за минулу добу з 24-х ліквідованих в області пожеж 19 – на відкритих територіях. Вогонь охопив площу понад 14 га. Горіло у Вінницькому, Тульчинському, Хмільницькому, Гайсинському та Жмеринському районах. Спільно із рятувальниками ліквідовували пожежі вогнеборці місцевих пожежних команд із селища Ситківці та сіл Махнівка й Бабчинці.

У неділю рятувальники ліквідували 22 пожежі на відкритих територіях. Вогонь обпалив понад 16 га землі. Найбільше горіло у Жмеринському, Гайсинському, Вінницькому, Тульчинському та Могилів-Подільському районах.
З початку року зареєстровано вже понад 1300 загорянь в екосистемах на площі майже 1000 га.

Читайте також:

Вінничанка пообіцяла вилікувати зайченя, яке врятував з вогню пожежник

На Вінниччині втопилися двоє людей, а літня жінка згоріла 

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз», фото з відкритих джерел та ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top