Мешканця Вінниччини оштрафували за скаженого пса
Вінниччина займає лідируючу позицію в Україні за кількістю сказу серед тварин. Невтішна ситуація у Хмільницькому районі. Адже за минулий рік фахівці там зафіксували 34 випадки сказу серед домашніх та диких тварин. Також уже є нові факти у поточному році (серед лисиць).
Штраф за відмову від щеплення
Минулого року дев’ять населених пунктів району визнано неблагополучними щодо сказу тварин. Особливо багато випадків смертельного вірусу зареєстровано на території Уланівської територіальної громади.
На жаль, серед інфікованих тварин на Хмільниччині шість випадків виявили серед домашньої худоби, аж 16 випадків – серед наших домашніх улюбленців, собак та котів. Тобто це тварини, з якими тісно контактує людина.
Звісно, домашні улюбленці та худоба інфікувалися через контакт із хворою твариною, оскільки не були щеплені від сказу, що є адміністративним порушенням.
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомило, що у грудні виявлено випадок сказу серед собаки у селі Уланів. На власника тварини було накладено адміністративне стягнення у розмірі 340 гривень за відмову від вакцинації тварини.
Проводять вакцинацію домашніх улюбленців та худоби
Наразі фахівці Хмільницької районної державної лікарні ветеринарної медицини розпочали щорічну обов’язкову кампанію з профілактичних щеплень проти сказу собак та котів, а також великої та дрібної рогатої худоби, коней проти сказу, сибірки.
Фахівці наполягають на обов’язковості проведення вакцинації. Адже сказ – це смертельно небезпечне захворювання, зараження яким відбувається через укуси, подряпини або контакт зараженої слини з мікроушкодженнями шкіри чи слизових оболонок. Сказ не лікується, його можна лише попередити шляхом профілактичних заходів.
А випадки передачі сказу від хворої тварини до людини не є поодинокими. Дуже часто безпритульні коти та собаки можуть бути носіями вірусу. Саме тому варто уникати контактів із невідомими тваринами.
Поради
Фахівці Держпродспоживслужби радять власникам тварин:
- Регулярно вакцинуйте собак та котів, звертаючись до ветеринарних лікарів у своєму населеному пункті.
- Негайно повідомляйте ветеринарів про підозрілу поведінку диких чи свійських тварин.
- Дотримуйтеся правил утримання домашніх тварин, запобігаючи їхньому контакту з дикими.
- У разі укусу свійської тварини дикою твариною ізолюйте уражену тварину та повідомте ветеринарну службу
- Якщо людину вкусила тварина, що потенційно може бути заражена сказом, негайно зверніться за медичною допомогою та пройдіть курс профілактичної вакцинації.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»
Читайте також
На Вінниччині дозволили полювання на хижаків, щоб зупинити сказ
На Вінниччині на смітнику знайшли смертельний «свинячий» вірус