Шістьох вінничан покусав скажений кіт
Серед шістьох покусаних вінничан є і дитина. Інцидент стався в мікрорайоні Пирогове Вінниці. Кіт-нападник проявив ознаки поведінки, що характерна при захворюванні сказом.
Агресивна тварина утікла
Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що тварина втекла, а постраждалі отримують профілактичні щеплення. Кіт має сіро-біле забарвлення, середнього розміру. Востаннє його бачили біля музею М.І. Пирогова, а також у дворах прилеглих будинків.
У медичному відомстві наголошують, що всі, хто мав контакти з котом, мають звернутися до травматологічного відділення для профілактичного лікування. Адже сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, яке без проведення щеплень у 100% завершується летально.
Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, для яких укуси – це інстинктивна реакція для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Вінниччина – перша за «скаженою» статистикою
Вінницька область впродовж минулих десяти років посідає перше місце серед областей України за реєстрацією сказу серед тварин. З початку 2024 року на території області зареєстровано 94 випадки захворювання на сказ серед тварин.
У вересні 2023 року в області було зареєстровано випадок сказу в людини. Укушений домашньою кішкою 61-річний чоловік не звернувся по медичну допомогу своєчасно, що призвело до смерті.
У березні 2024 року скажений собака покусав 15 мешканців Вінниці (Малі Хутори). Хвору тварину зловили і підтвердили діагноз, усім домашнім та вуличним тваринам мікрорайону провели вакцинацію від сказу. На щастя, всі постраждалі вінничани тоді отримали своєчасне лікування.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»
Читайте також
«Руде нашестя» із вірусом сказу: стартувала осіння імунізація хижаків
На Вінниччині дозволили полювання на хижаків, щоб зупинити сказ