На Вінниччині на смітнику знайшли смертельний «свинячий» вірус

Епідемії страшні не лише для людей, але і для представників тваринного світу. Не перший рік в Україні ведуть боротьбу зі сказом, а нещодавно почали підтверджуватися випадки африканської чуми свиней (АЧС). Вірус є смертельним для диких та свійських свинок.
Знайшли вірус на звалищі
Нещодавно зафіксовано спалах АЧС на Гайсинщині (Вінницька область), за межами населеного пункту Війтівка Бершадської територіальної громади. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Вірус виявили у залишках тварин на стихійному звалищі поблизу села Війтівка. На території громади оголошено 40-денний карантин, а також посилено ветеринарний контроль у межах території спалаху.
Підтверджувалися випадки вірусу АЧС і минулого року. Його знайшли, досліджуючи матеріал із села Велика Кісниця Могилів-Подільського району.
Можуть хворіти дикі кабани
Для того, щоб попередити поширення вірусу у дикій природі, на Вінниччині відновлюють полювання на кабана. Це вперше від початку повномасштабної війни. Про це сайт «СічНьюз» писав раніше.
На сьогодні реалізовано 75 ліцензій, добуто 53 голови кабана. Чисельність дикого кабана в угіддях області складає 1456 голів, що значно перевищує оптимальну, – розповіли у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства.
З 2022 року в Україні в більшості областей заборонено полювання. Це стало причиною багаторазового збільшення популяцій цих видів, призвело до критичної епізоотичної ситуації та зростання соціальної напруги в суспільстві. Надмірне зростання хижаків та захворювань тварин (сказ, лептоспіроз, пташиний грип та АЧС) викликало стурбованість країн ЄС, що межують з Україною, які вбачають у цьому значну загрозу біобезпеці, екології та економіці своїх держав.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»
Читайте також
На Вінниччині дозволили полювати на кабана, щоб зупинити чуму свиней
На Вінниччині дозволили полювання на хижаків, щоб зупинити сказ
Лікар Євген Дубровський пояснив, чи варто боятися нового вірусу