На Вінниччині дозволили полювати на кабана, щоб зупинити чуму свиней
Мисливці можуть готувати рушниці та набої, що вже припали порохом у сейфах. Вперше з початку повномасштабної війни в лісах Вінниччини відновили полювання на кабана. Як відомо, з початком вторгнення цей промисел був під забороною по всій Україні.
Не повсюди і не на всіх
Але є нюанси. По-перше, мисливці зможуть полювати не по всій області, а на території лісів п’яти користувачів мисливських угідь Вінниччини. Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що відкрили сезон полювання 2024-2025 рр. три колишні лісгоспи, а нині – філії ДП «Ліси України» («Іллінецьке лісове господарство», «Гайсинське лісове господарство», «Тульчинське лісомисливське господарство»), а також дві районні організації Українського товариства мисливців та рибалок (Вінницька та Літинська).
По-друге, не на всю дичину можна полювати, а лише на хижаків (вовка, лисицю, шакала) та кабана.
Зупинити поширення африканської чуми свиней
І на це є вагомі причини, розповіли «СічНьюз» у відомстві:
Зменшити кількість дикого кабана потрібно через епідемію африканської чуми свиней (АЧС) та інших хвороб, що поширюється у популяції кабана. Листопадове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабміні зобов’язало обласні вiйськові адміністрацiї погодити заходи з регулювання чисельностi хижих хутрових м’ясоїдних тварин та диких кабанiв шляхом проведення полювання.
Офіційна статистика свідчить, що заборона полювання з початком війни спричинила значне збільшення кількості диких тварин, а разом із тим – захворювань (сказ, лептоспіроз, пташиний грип та АЧС). Ця ситуація викликає стурбованість країн ЄС, що межують з Україною, які вбачають у цьому значну загрозу біобезпеці, екології та економіці своїх держав.
В Європі вважають, що продовження мораторію на полювання в Україні матиме руйнівні наслідки для місцевого біорізноманіття та відіграє негативну роль у розгляді питання вступу України до ЄС.
Про дозвіл на відстріл лисиць та вовків для зменшення поширення сказу в «СічНьюз» писали раніше.
Графік полювання
Отож, Вінницька обласна військова адміністрація встановила наступні строки полювання:
- колективне та облавне полювання:
- на самок кабана та його молодняк з 14 грудня до 29 грудня 2024 року включно;
- на самців кабана та молодняк з 14 грудня 2024 року до 26 січня 2025 року включно;
Індивідуальне полювання: - на самок кабана та молодняк з 14 грудня до 29 грудня 2024 року включно;
- на самців кабана та його молодня з 14 грудня 2024 року до 26 січня 2025 року включно.
Днями полювання при колективному полюванні є субота та неділя, при індивідуальному – всі дні тижня.
Добування лисиці, вовка, шакала дозволено при наявності ліцензії на добування кабана.
Довідка «СічНьюз»
- Африканська чума свиней — це гостре вірусне захворювання. Воно не тільки передається при контакті здорових тварин із хворими, але і розповсюджується через корм, транспорт забруднений виділеннями хворих тварин. Вірус можуть переносити комахи, дикі птахи та звірі, зокрема дикі кабани. За кілька діб вірус здатний знищити майже 100% наявних в господарстві свиней.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»
Читайте також
На Вінниччині дозволили полювання на хижаків, щоб зупинити сказ
«Руде нашестя» із вірусом сказу: стартувала осіння імунізація хижаків