Одягають косплеї, щоб провести аніме-вікенд по-вінницьки

Чи знаєте ви, як аніме-ком’юніті вінницьких підлітків проводять вихідні? Та звісно ж: косплеять «на Вежі».
Чатяться, щоб домовитися про зустріч
Іншими словами, тінейджери, юнаки та юначки, об’єднані за інтересами в аніме-спільноту, заздалегідь домовляються про час та місце і приходять туди у своїх косплеях. Тобто у костюмах, що відтворюють образ певного персонажа.
Збираються анімешники не обов’язково на Європейській площі чи біля вежі Артинова. Хоча саме там їх найчастіше можна помітити. Місцем зустрічі може бути якась із затишних вулиць середмістя, Вишеньки чи алея парку. Головне, крім косплею, – наявність гарного настрою та вільного часу. Адже більшість із анімешників навчаються у школах чи вищих навчальних закладах міста.

Різні за віком
Звичайно, бувають і винятки з правила. Наприклад, на цьому відео один із учасників аніме-туси – дев’ятирічний хлопчик. Він прийшов із старшою сестрою, від якої перейняв захоплення аніме-культурою.
Мрію про справжній косплей. Поки я купив перуку та окуляри на «Алі-експресі». Оформила покупку та забрала посилку з пошти сестра, – розповідає наймолодший анімешник Володимир. – Підібрали чорний костюм, Оля уклала правильно перуку. І тому мій косплей, створений на персонажа Годжо Сатору (з аніме «Магічна битва»), вийшов доводі вдалим, – переконаний четвертокласник.

Недешеве хобі
Сама ж сестра Ольга є власницею трьох косплеїв. Перший був створений на японську співачку-вокалоїда Хатцуне Міку, другий – на Яе Міко (персонаж із популярної гри). Найновіший – образ Ан Шіраїші, персонажа гри «Project SEKAI».
Зупинятися не збираюся, наступний раз мрію перевтілитися у героїню з аніме «Монолог травниці», – зізналася Оля.
Дехто хто з анімешниць має набагато більше косплеїв. Дівчата розповіли, що таке захоплення – не з дешевих. Адже навіть на китайському сайті косплей коштує від двох до восьми тисяч гривень, а перука – від 500 гривень.
Але підлітки збирають свої кишенькові гроші, заощаджують на інших витратах та навіть підробляють по вихідних, щоб мати фінанси на розвиток хобі.
Моя порада: не обов’язково купувати все (одяг, перуку, аксесуари) в інтернеті. Якусь деталь косплея можна пошити або змайструвати самостійно, щоб не витрачати забагато грошей, – радить Оля.
Шоковані перехожі та нетолерантне ставлення
Вінницькі анімешники запросто можуть відтворювати персонажів протилежної статі, це для сучасної молоді не є сьогодні табуйованою темою. Навіть відомі блогери так роблять. Наприклад, один із тіктокерів Bbno$ (справжнє ім’я – Александр Леон Гумучан) нещодавно записав відео в косплеї на уже згадану вище Хатцуне Міку.
На запитання, яка мета їхніх зустрічей, вінницька молодь відповідає відверто:
Хочемо побачитися разом, обмінятися враженнями, «вигуляти» косплеї, зняти відео.
До слова сказати, реакція оточуючих часто буває далекою від толерантної. Крім непроханих коментарів та порад, не раз бувало, що без їхньої згоди косплеєрів знімали на відео. Але у більшості випадків перехожі позитивно ставляться до незвичного вигляду молодих вінничан та вінничанок.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото автора
Читайте також
Косплей, аніме і манги відрізняють анімешників від ровесників