skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

“Операція-вакцинація”: молодшокласники складали календар щеплень

20 та 21 березня у Вінниці відбувалася акція «Операція-вакцинація». На центральних вулицях міста працював «Вакцинобус». А молодші школярі в ігровій формі дізнавалися важливу інформацію про небезпечні хвороби та як їх можна уникнути. Організував акцію
Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Гралися і навчалися

Працівники Вінницького ОЦКПХ вчора працювали з учнями початкових класів 4-ї і 9-ї вінницьких шкіл. А сьогодні – із 3-“Д” класом 18-ї школи.

Цікаву розмову із школярами провела лікар-епідеміолог Наталя Гриньова. Запитували, відповідали, жартували і навчалися. Все – ігровій формі. Наприклад, на запитання, які є способи себе захистити від інфекційних хвороб, діти відповідали по-різному.

Мити руки, одягати маску і навіть носити протигаз. Усміхнулися, виправили відповідь, що це респіратор. І наголосили, що найдієвіший спосіб захисту – це вакцинація.

Також Наталя Гриньова розповіла дітям про історію винайдення вакцини:

Ми з вами знаємо, що є агресивні віруси і бактерії. Тому вчені довго працювали, щоб винайти вакцину. Для цього вони взяли поганого агресивного мікроба, спіймали, і під дією різних чинників створили вакцину. Наш організм знає, що це тіло чуже, і коли нам роблять щеплення  вакциною з оцією ослабленою бацилою, наша імунна система починає працювати. Починає виробляти нових солдатів, які називаються антитіла. У них є зброя, вони не дають нам захворіти, якщо ми зустрінемо того агресивного мікроба, – розповіла діткам лікар-епідеміолог.

Від яких хвороб може вберегти щеплення

Також лікарка наголосила, що у нашій державі можна захиститися від десяти інфекційних захворювань. Наприклад, це гепатит В, кашлюк, правець, туберкульоз, дифтерія,поліомієліт та інші. Говорили, які симптоми мають ці хвороби. Чому колись люди, які хворіли на сухоти (туберкульоз) були приречені, чому хворіли масово і хто звідомих особистостей інфікувався цією хворобою.

Усі схематичні зображення збудників цих хвороб школярі побачили на плакатах. А потім – дізнавалися про них різні дані, упізнавали їх на своїх наліпках.

А під час гри-квесту третьокласники «створили» календар щеплень, щоб показати його своїм батькам. І поцікавитися, чи батьки вчасно зробили їм усі щеплення.

Хоч лише третій клас, але дітки виявилися на диво освіченими. Знали про гігієну, щеплення і небезпечні хвороби, наприклад, сказ. Тому поговорили і про вакцинацію домашніх тварин.

Можливість перевірити своє здоров’я на вулиці

А для дорослих працював мобільний кабінет для щеплень. Тут безкоштовно можна було
вакцинуватися проти дифтерії, правця та COVID-19. А ще – пройти експрес-тести на COVID-19, гепатити С та В, ВІЛ/СНІД, перевірити рівень цукру крові.

Все це – прямо на вулиці, зайшовши у «Вакцинобус» на 10-15 хвилин.

Оксана НІКІТІНА,«СічНьюз», фото автора

Читайте також

Вінниця отримала препарат, який рятує від дифтерії

Медики Вінниччини занепокоєні через спалахи кору

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top