skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Тетяна Каменщук: «Вінниччина пишається випускниками, які набрали максимум у НМТ»

Якими є підсумки Національного мультипредметного тесту для випускників Вінниччини? Чи багато у нас 11-класників, які здали НМТ на максимальну кількість балів? І як триває вступна кампанія до вінницьких вишів: зокрема, якими є пільги для молоді з тимчасово окупованих територій?

Ці теми спеціально для читачів сайту «СічНьюз» детально розкрила Директор департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації, кандидат педагогічних наук Тетяна Каменщук.

Хмільничанка набрала по 200 балів із трьох предметів

— Тетяно Дмитрівно,  якими є основні підсумки НМТ для випускників Вінниччини?

Нагадаю, він є формою  випробування, що використовується для вступу до закладів вищої освіти в Україні. НМТ був впроваджений у 2022 році і замінив традиційне ЗНО через повномасштабне вторгнення.

НМТ складається з трьох обов’язкових предметів: українська мова, математика, історія України, та одного предмету на вибір вступника. І найголовніше, що результати НМТ є основним критерієм якості освіти та визначають рейтинг закладів освіти.

У 2025 році серед учасників НМТ зросла частка тих, хто подолав “пороговий” бал із математики, порівняно з результатами минулого року. Також майбутні вступники стали частіше отримувати 200 балів із цього предмета.

— Можете назвати цю статистику і прізвища найкращих випускників? 

— Цьогоріч у Вінницькій області 89 учасників НМТ отримали максимальні 200 балів з одного навчального предмета. З них 12 школярів продемонстрували чудову підготовку, отримавши по 200 балів з кількох предметів.

Дарія Петрик, учениця ліцею №1 м. Хмільника отримала по 200 балів у усіх трьох предметів!

По 200 балів з української мови  та математики отримали: Анастасія Шеремета (Вінницький ліцей № 18), Вікторія Николайчишена (Вінницький технічний ліцей), Вероніка Омельченко (гімназія №2 м. Могилева-Подільського), Святослав Плішко (ліцей №1 м. Могилева-Подільського), Анна Бакус (Томашпільський ліцей).

По 200 балів з української та англійської мов отримали: Поліна Кривонос (Вінницький гуманітарний ліцей № 1), Марина Язовицька – (Вінницький ліцей № 4), Марія Баранович–(Вінницький ліцей № 10). 

Уляна Кушнір (ліцей №3 м. Могилева-Подільського) набрала по 200 балів з історії України та математики. Роман Шахін, (Вінницький ліцей № 32) отримав по 200 балів з української мови та історії України. В активі Олександра Герасимова (Подільський науковий ліцей) – по 200 балів з математики та англійської мови.

— Який предмет найкраще давався випускникам?

— Найкраще склали математику 45 школярів, які отримали 200 балів. 24 дитини заробили максимум з української мови, 20 – з англійської мови, 6  – з історії України, 5 – з української літератури, 2 – з фізики.

Найбільше 200-бальників підготували у Вінниці (44), Могилеві-Подільському (10), Калинівці (5),  Хмільнику (4), Ладижині, Шаргороді, Козятині, Немирові, Жмеринці (по 2 випускники). Такі результати – це гордість для Вінниччини!

— Будь-ласка, за підсумками НМТ виділіть найкращі заклади освіти області.

— ТОП-5 закладів освіти за цим показником у 2025 році: Вінницький технічний ліцей (13 випускників), Подільський науковий ліцей для обдарованої молоді (7), Вінницький гуманітарний ліцей №1 ім. М.І. Пирогова (4), ліцей №2 Калинівської міської ради (4), ліцей №1 м. Могилева-Подільського (4).

Підтримка вступників із тимчасово окупованих територій

— Наразі триває вступна кампанія. Держава продовжує курс на спрощену та безпечну процедуру вступу молоді з тимчасово окупованих територій до українських університетів. Як це реалізується на Вінниччині?

— Урядом розроблено механізм, який робить цей шлях максимально доступним, незалежно від документів особи та місця її перебування чи життєвих обставин.

Для молодої людини, яка виїхала з тимчасово окупованої території, при вступі до закладу вищої освіти Вінницької області буде забезпечено:

•     анонімність, супровід  та допомогу під час проведення вступної кампанії;

•     проживання в студентському гуртожитку на час вступу та під час навчання;

•     допомогу в оформленні всіх необхідних українських документів;

•     щомісячну стипендію (соціальну або академічну при успішному виконанні навчального плану).

Вступ до закладу вищої освіти для таких молодих людей здійснюється на спрощених умовах:

•     необовʼязкові сертифікат зовнішнього незалежнього оцінювання (ЗНО) чи Національного мультипредметного тесту (НМТ);

•     якщо у вступника немає українського паспорта – достатньо свідоцтва про народження;

•     подача документів і складання вступних іспитів (у формі співбесіди)  можлива навіть онлайн.

— Хто конкретно надаватиме цю допомогу?

— Освітні центри, які створені на базі  5-и вінницьких вишів, допоможуть зібрати все необхідне, проконсультують і підтримають на кожному етапі.  Вони діють на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса,  

Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова,  Вінницького нацiонального технiчного унiверситету,  Вінницького державного педагогiчного унiверситету ім. Михайла Коцюбинського,  Вінницького національного аграрного університету.  

— А як щодо оплати за навчання? 

— Для вступників з тимчасово окупованих територій держава передбачила спеціальні бюджетні місця. Їм не потрібно нічого сплачувати – навчання буде профінансовано з держбюджету.  Це успішна інвестиція держави у наше майбутнє!

Окрім щомісячної стипендії, також діє щомісячна допомога для внутрішньо переміщених осіб. 

До речі, у вінницьких вишах вже навчається 717 таких студентів, у коледжах – 438 осіб.

— Держава надає допомогу з виїздом на навчання із окупованих територій?

— Так, на пунктах пропуску зустрінуть та допоможуть дістатися до університету. А державні інституції та громадські організації готові допомогти з виїздом і консультацією щодо документів.

Уся процедура вступу для вступників з тимчасово окупованих територій є анонімною: особисті дані шифруються, маршрути конфіденційні, а підтримка – індивідуальна. Вона надходить від волонтерів, держави, студентів-наставників. На Вінниччині на вступника чекають нові друзі, які допоможуть  вирішити освітні втрати й адаптуватися в новому середовищі.

Також державне підприємство «Реінтеграція та відновлення» створило цілодобову Гарячу лінію 15-48. Також діє телефон (+38-096-078-84-33)  для дзвінків і повідомлень; Viber/WhatsApp/Telegram; ел. пошта: 1548@dp-reintegration.gov.ua.

Читайте також:

Розбирають, як гарячі пиріжки: де у Вінниці отримати найзатребуванішу професію

Що не сподобалося директору ВТЕІ у рейтингу вишів Вінниці

Спілкувався Михайло ШАФІР, «СічНьюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top