skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

У Вінниці збільшилась кількість дитячих травм через водіння мопедів та скутерів

Тривожну статистику дитячих травм оприлюднили лікарі-травматологи Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Медики установи щодня стикаються з наслідками дорожньо-транспортних пригод за участі дітей та підлітків, особливо збільшилася їхня кількість з початком літа.

12 травм лише у червні

Завідувач травматологічним відділенням КНП «ВОДКЛ ВОР» Сергій Чорний зауважив те, що багато дітей отримують травми через аварії на мопедах, скутерах, мотоциклах та електросамокатах. У 90% випадків підлітки керували без прав та належної підготовки.

Ми бачимо не тільки фізичний біль, а й страх у дитячих очах. Ми бачимо розпач батьків, які розуміють, що цього можна було уникнути. Кожна така ситуація – це урок для всіх нас. Особливо болить серце, коли до нас привозять підлітків після аварій на скутерах чи мопедах, – зауважив лікар.

За шість місяців 2025 року до травмпункту обласної лікарні з травмами різного ступеня тяжкості поступило 38 дітей, з них 12 – тільки за червень місяць. Це переломи кінцівок, черепно-мозкові травми, травми хребта, політравми. Найчастіше це ушкодження, отримані внаслідок ДТП підлітками-водіями двоколісного транспорту(мотоцикли, мопеди, скутери, електросамокати, велосипеди). Отримують травми діти-пішоходи та пасажири.

Більшість травм можна уникнути

Лікарі переконані, що більшість травм можна було б попередити простими засобами безпеки, які рятують життя. І нагадують, що суворо заборонено:

– Керування без водійських прав (категорія А1 з 16 років).

– Покупка скутера дитині без попереднього навчання правил дорожнього руху.

– Катання “спробувати” без шолома та захисту.

За порушення правил дорожнього руху дітьми до 16 років юридичну відповідальність повністю несуть батьки або опікуни. Це може бути штраф або відшкодування за завдані збитки.

Підлітки 16-18 років особисто несуть адміністративну відповідальність. Кримінальна відповідальність за тяжкі наслідки ДТП настає з 16 років.

За водіння без прав неповнолітнім в Україні передбачений штраф для батьків або опікунів у розмірі від 8500 до 17000 гривень. Також можливе притягнення батьків до відповідальності за неналежний нагляд за дитиною.

Читайте також:

Врятували хлопчика, який місяць був у комі: спогади до ювілею дитячої лікарні

З початку року вже 144 вінничанина лікуються від сказу

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз», фото КНП «ВОДКЛ ВОР»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top