Вінницькі мисливці вполювали півтисячі лисиць, вовка та двох шакалів

Проблеми із збільшенням популяції лисиці в Україні набирають обертів. Адже під час війни полювання заборонили, тому рудохвостих стає все більше. Вони без страху заходять у населені пункти, особливо в напівпорожні села. Але найстрашніше те, що лиси є переносниками сказу.
Сміливо заходять у садиби
Обійстя мешканки Богданівки Вінницького району, вчительки місцевої школи Тетяни Давискиби знаходиться на краю села. Тому вони з чоловіком часто потерпають від «рудого нашестя», розповіла «СічНьюз» жінка:
Лисиці вже не одну курочку, індичку чи іншу домашню птицю вкрали з нашого домашнього господарства. Раніше рудохвостих було набагато менше. Під час війни заборонили відстріл, то їх розвелося чимало по довколишніх лісах. А ще лисиці дуже сміливо заходять до господарських будівель. Ми можемо зустрітися на подвір’ї. На щастя, в селі нікого не вкусили, але трохи лячно буває.
Тому минулого року для зменшення кількості лисів та інших хижаків дозволили полювання. Про це сайт «СічНьюз» повідомляв у публікації.

Які результати полювання
В угіддях Вінницької обласної та районних організацій Українське товариство мисливців і рибалок (УТМР) також провело заходи з регулювання чисельності хижих та здичавілих тварин у мисливський сезон 2024-2025 років. Полювання проводилося згідно дозволів, виданих Центрально-Західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства.
Кожна районна організація УТМР мала можливість створити лише по одній бригаді мисливців кількістю не більше, як десять осіб. Всі мисливці мали персональний дозвіл. Регулювання чисельності хижих та здичавілих тварин у районних організаціях УТМР проводилося один раз на тиждень (в суботу чи неділю) – згідно із графіком, – повідомляють на офіційній сторінці УТМР.
Три районні організації (Могилів-Подільська, Піщанська та Ямпільська) дозволів не отримали, оскільки знаходяться у прикордонній зоні.
Отож, вінницькі мисливці за цей період відстріляли 504 лисиці, одного вовка та навіть два шакали.
До речі, шакал – нетипова тварина для фауни нашого краю. Вперше в нас його зафіксували у 2018 році, і час від часу шакал з’являється в різних районах області. Фахівці мисливського господарства вважають, що південний хижак оселився на Вінниччині через зміну клімату, потепління, малосніжну і теплу зиму.
А стосовно відстрілів можна додати, що термін дії дозволів закінчився ще в січні, тому полювання наразі завершене. Хоча проблема з розповсюдженням хижаків зовсім не вирішилася. Адже скарги про появу хижаків у населених пунктах, знищення ними домашньої птиці, випадки сказу й надалі продовжуються.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»
Читайте також
«Руде нашестя» із вірусом сказу: стартувала осіння імунізація хижаків