skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

З мечами та в лицарських обладунках змагалися, щоб вшанувати пам’ять Героя

Атмосфера середньовіччя зі справжніми лицарськими поєдинками панувала сьогодні у Вінниці, на Європейській площі. Родзинкою було те, що билися також і дівчата. А ще тут був ярмарок, аукціон та багато інших цікавинок. Сьомий  лицарський турнір пам’яті Максима Шимка зібрав вінничан з головною метою: не забути про подвиг Героя Небесної сотні, вінницького історика-реконструктора. І всіх інших, хто віддав життя за Україну.

З різних регіонів України

25 учасників із восьми клубів історичної реконструкції представляють такі міста, як Вінниця, Київ, Нововолинськ, Луцьк, Житомир, Дніпро. Була ранкова повітряна тривога, тому турнір почали пізніше, Але все ж проведемо  поєдинки у всіх запланованих номінаціях турніру, – розповіла «СічНьюз» Ольга Грабовська, організаторка та ведуча турніру, учасниця вінницького історичного товариства «Аркона».

Школярі були в захваті

Кращих визначали у таких номінаціях: «Щит-меч. Жінки», «Щит-меч. Чоловіки», «Довгий меч. Жінки», «Довгий меч. Чоловіки», «3 на 3. Жінки», «5 на 5. Чоловіки».

Звісно, серед глядачів особливо виділялися саме реконструктори. Але підходили подивитися на бої різні категорії населення, в більшості – молодь. А діти молодшого та шкільного віку, захоплені бойовою майстерністю лицарів, підходили на близьку відстань до огорожі ристалища (майданчика для змагань). Тому суддя та ведуча постійно нагадували глядачам про дотримання безпечної дистанції.

У перерві між боями пройшов благодійний аукціон на користь нашої 120-ї окремої бригади територіальної оборони.

Благодійні аукціон і ярмарки

Один із лотів – тубус  від «Джавеліна» з петриківським розписом – виграв вінничанин Павло за 1800 грн. Головним його конкурентом був 11-річний хлопець. 

Прекрасні вироби вінницьких майстрів та майстринь можна було придбати на ярмарку рукоділля від громадської організації «Територія щастя». Це бісерні прикраси, плетені іграшки, сувеніри в техніці валяння, сумки, заколки, капелюшки, крафтове мило та свічки. 10% від продажу майстрів передадуть до благодійного збору для ЗСУ.

І був ще ярмарок смаколиків, організований навчальними закладами, – як же без нього? Гарячі вареники, домашнє желе, пиріжки, зефірки та чудернацькі яблука з українською символікою купували вінничани та гості свята.

Довідка “СічНьюз”

  • Максим Шимко – Герой Небесної сотні, вінницький історик-реконструктор. Був учасником клубу історичної реконструкції “Білий вовк”.
  • У 2014 р. під час Євромайдану став до лав 4-ї козацької сотні самооборони. На Майдан приїздив тричі. 20 лютого загинув від кулі снайпера. Максиму Шимку було 34 роки.
  • У 2018 році експерти встановили, що автомат, з якого вбили вінничанина, належав “беркутівцю” Сергію Зінченку.
  • Звання Героя України Шимку дали того ж року, посмертно.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз», 
фото автора

Читайте також

Історія найдорожчого сторічного вінницького маєтку

Розвінчуємо хибні уявлення іноземців про Україну

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top