У Вінницькому кардіоцентрі з ветерана війни вимагали гроші за лікування та операцію. Йшлося про суму 80 тисяч гривень, як стало відомо із соцмереж.
Чоловіка з підозрою на інфаркт до медзакладу, який підпорядковується Вінницькій міській раді, доставила «швидка допомога».
Офіційна відповідь адміністрації
Керівництво кардіоцентру прокоментувало ситуацію в соцмережі таким чином:
Нам дуже прикро за ситуацію і непорозуміння, які виникли. Ми завжди відповідально та якісно надавали і надаємо медичну допомогу всім пацієнтам. Зокрема, нашим захисникам та ветеранам. Центр дотримується всіх етичних стандартів та працює виключно у межах законодавства України.
Після проведеного дообстеження та виконаної коронарографії, пацієнту в повному обсязі проведено коронарне стентування за кошти закладу.
– Ми поважаємо лікарську таємницю і не можемо розголошувати деталі лікування без згоди пацієнта. Проте запевняємо, що всі медичні послуги надаються, згідно з відповідними протоколами та стандартами. Ми завжди допомагали, допомагаємо і будемо допомагати всім нашим пацієнтам, захисникам та ветеранам, адже їх здоров’я та життя є нашим пріоритетом за будь-яких обставин, – наголошує адміністрація лікарні
Коментар профільного міністра
Скандальну ситуацію взяли під контроль у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України. Профільний міністр Віктор Ляшко наголосив у соцмережі, що МОЗ звернеться до Вінницької міської ради для вжиття заходів щодо керівництва Вінницького кардіоцентру.
В соцмережах набув розголосу допис про вимагання у пацієнта у Вінницькому кардіоцентрі коштів для проведення лікування та оперативного втручання. Також йшлося про те, що родичі пацієнта отримали перелік ліків, які потрібно докупити власним коштом. Невідкладно створив комісію та спільно з НСЗУ і правоохоронцями розпочали перевірку цих фактів та діяльності кардіоцентру загалом, – інформує Віктор Ляшко.
Він сьогодні, 22 березня, повідомив про результати:
– Попередньо встановлено, що у лікарні систематично виникають проблеми із забезпеченням пацієнтів безоплатними ліками та медичними виробами, що передбачені стандартами лікування, хоча вони фактично є в наявності. Також виявлено розбіжності між кількістю медичних виробів, які використовувались для лікування пацієнтів та були на обліку в медзакладі, і даними, внесеними в електронну систему охорони здоров’я про проведені операції.
Це може свідчити про системне використання необлікованих медичних виробів або навіть фальсифікацію інформації щодо медичних втручань. У зв’язку з цим звертаємося до власника Вінницького кардіоцентру (Вінницької міської ради), аби невідкладно були вжиті заходи для унеможливлення подібних зловживань. Зокрема мають бути ухвалені необхідні управлінські та кадрові рішення щодо керівництва кардіоцентру. Надамо всі зібрані матеріали представникам власника лікарні та правоохоронним органам.
«Створені всі умови для безоплатної допомоги»
У дописі Віктор Ляшко також наголосив, що медзаклади, законтрактовані Національною службою здоров’я України у межах програми медичних гарантій, повинні надавати пацієнтам ліки й медпослуги, необхідні для лікування, безоплатно.
– Вимагати від пацієнтів самостійно купувати медикаменти чи оплачувати медичні втручання, які мають надаватися безоплатно, – незаконно і неприпустимо. Завжди на цьому наголошую.
Лише в січні був на відкритті нового корпусу цього кардіоцентру у Вінниці. Кілька років тому в межах спільного проєкту МОЗ та World Bank розпочали його будівництво. Для цього було передбачено фінансування в сумі близько 28,6 млн доларів США. Нині тут створені всі умови для того, аби пацієнти безоплатно отримували висококваліфіковану медичну допомогу. І вона має надаватись. Всім, хто думає інакше, не місце в українській медичній системі, – завершує міністр.