skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Чи справді Вінниччину атакують отруйні павуки і що робити при укусі

Днями у соцмережах з’явилося повідомлення про те, що отруйні павуки «атакують Вінниччину». Можливо, про масове поширення небезпечних павуків трохи перебільшено. Проте ми дізналися, що робити після укусу представників ряду членистоногих.

Зафіксували на Могилів-Подільщині

Жах! Небезпечного павука, чорного ерезуса (інша назва павук-сонечко) помітили на Вінниччині. Цей яскравий павук є одним із найотруйніших в Україні. Його укус може викликати сильний біль, нудоту, запаморочення та оніміння, а в окремих випадках – стати смертельним. При укусі слід негайно звернутися до лікаря, – йдеться у повідомленні пабліка News Хмільника.

Подібні повідомлення поширюють й інші сторінки чи групи.

На фотоілюстрації – досить незвичайного вигляду павучок. Проте в коментарях під дописом користувачка з нікнеймом Жива Вовкобій зазначила, що це її авторське фото, зроблене в іншому районі Вінниччини:

Шановні, це моє фото, яке я поширила в групі «Тваринний світ України». І я з Могилева-Подільського, так що не вмирайте зі страху.

Також авторка оригінального опису зазначила, що павука зустріла в тих місцях, де рідко хто гуляє. Це скелі на досить крутій місцевості.

Укус несмертельний

Насправді є інформація про те, що чорний ерезус здатен спричинити певні неприємності. Але яскраве забарвлення допомагає побачити небезпеку (червоне забарвлення мають самці, самиці – чорні). Та й отрута ерезуса нейротоксична. Тому його укус супроводжується різким болем, на зміну якого швидко приходить оніміння. На місці укусу може бути біль, почервоніння, набряк. Але це – не смертельно.

У зв’язку зі зміною клімату ми спостерігаємо появу нових для нашої місцевості представників флори та фауни. Якщо говорити про павуків, то частішають повідомлення про появу на Вінниччині тарантулів. Тому все ж варто знати, що робити після укусу отруйного павука. Або в разі підозри, що павук, який вас укусив, міг бути отруйним.

Що радять медики

Про це «СічНьюз» розповів генеральний директор Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Ігор Матковський. Він зазначив, що укуси павуків – не таке вже й рідкісне явище, особливо серед тих, хто проводить багато часу на природі.

Найчастіше бувають місцеві алергічні реакції на укуси павуків. Але серйозніші наслідки на території Вінниччини не реєструються, оскільки тут не живуть отруйні павуки. Але в південних областях України можливі й укуси отруйних павуків, тому кожному слід знати, як діяти. Досліджень щодо павуків останнім часом на Вінниччині не проводили, оскільки не було звернень щодо укусів. Що стосується павука-сонечка (ерезуса чорного), то були повідомлення, що таких павуків бачили на території Хмільницької громади. Клімат змінюється, тому це цілком можливо. Панікувати не раджу, але й про обережність не забуваймо, – зазначив Ігор Матковський.

Як упізнати і що робити

Укус цього павука можна упізнати за характерними ознаками:

  • Дві невеликі червоні цятки на шкірі (сліди від укусу);
  • Біль і набряк у місці укусу;
  • У поодиноких випадках – нудота й симптоми загального отруєння.
    Алгоритм дій у разі укусу павука:
  • Зберігайте спокій. Паніка лише погіршить ситуацію;
  • Пийте багато води. Це допоможе вивести токсини з організму;
  • Промийте місце укусу. Використовуйте чисту воду з милом;
  • Прийміть антигістамінний та протизапальний препарати. Це допоможе зменшити алергічну реакцію та біль;

І якомога швидше зверніться до лікаря, якщо ви підозрюєте, що вас укусив, наприклад, каракурт або інший павук, який може бути отруйний. Варто звернутися по медичну допомогу і в тому разі, якщо після укусу з’явилися підвищена температура, сильна нудота, утруднене дихання або сильний біль. Лікар також огляне рану та вирішить, чи потрібна профілактика правця.

НЕ слід робити:

  • Прикладати лід;
  • Використовувати марганцівку або пантенол;
  • Застосовувати народні методи лікування;
  • Самостійно нагрівати місце укусу;
  • Неприпустимо накладати джгут, розрізати ранку і відсмоктувати отруту.

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»

Читайте також

«Тихе полювання» під снігом: лікарка розповіла, чи безпечні зимові гриби

Сезон цвітіння отруйного «подарунка Сталіна» розпочався – як захищатися

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top