Користуватися смартфоном можна не більше двох годин на день
Сьогодні світова спільнота відзначає день без мобільного телефону. Ці пристрої роблять наше життя простішим і комфортнішим, але і створюють справжню залежність людини від її смартфона. Скажіть відверто: а чи зможете ви провести день без свого телефону?
Забагато часу з телефоном шкодить усім
У Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли про дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Вони стверджують, що надмірне використання телефонів може нашкодити фізичному та ментальному здоров’ю. Натомість зменшення кількості часу, проведеного в компанії зі смартфоном, сприяє покращенню самопочуття. Це стосується не лише дорослих, але й дітей.
Згідно із рекомендаціями ВООЗ діти молодшого віку мають бути обмежені в екранному часі:
- до 2 років взагалі не мають використовувати гаджети;
- у 2-4 роки дозволено переглядати їх не більше однієї години на день.
- старші діти й дорослі можуть це робити не більше двох годин на день.
Як зменшити кількість часу, проведеного дитиною з гаджетами
- Використовуйте таймери й робіть перерви; ставте будильник кожні 30-40 хвилин. Це буде нагадуванням про необхідність встати й порухатися. Будильник попередить дитину, що скоро час змінювати активність, а це допоможе запобігти розчаруванню й сльозам, коли буде потрібно відкласти ґаджет.
- Будьте креативними, адже можна разом із дітьми знайти цікавіше заняття: побудувати «халабуду» зі стільців, влаштувати домашній театр, почитати разом книжки, помалювати.
- Встановіть час на «спілкування без екранів». Запровадьте вдома правила і визначте час або обставини, за яких всі члени сім’ї відмовляються від використання гаджетів. Наприклад, під час обіду чи після 19:00 всі мають відкласти телефони й пограти разом у настільну гру або розповісти про свій день.
- Не використовуйте ґаджети для заохочення чи покарання дитини. Це робить планшет чи смартфон ще більш важливими для неї.
- Мінімізуйте вплив ґаджетів вдома. Не ставте компʼютер у спальні вашої дитини. Це призводить до фізичної ізоляції членів сімʼї та зменшення взаємодії, а також збільшення кількості екранного часу.
- Зменшуйте кількість екранного часу поступово. Якщо у вашої дитини вже є проблема з завеликою кількістю часу з ґаджетами, зменшуйте цей час покроково.
- Памʼятайте, що діти найкраще вчаться, спостерігаючи за батьками. Якщо ви обмежите перебування з ґаджетами до двох годин на день, діти бачитимуть, що ви дотримуєтеся власних правил. І більш ймовірно, що будуть дотримуватися їх також.
Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»