Світ бореться проти депортації афганських правозахисниць з Пакистану

У соціальних мережах набирає обертів петиція, спрямована на запобігання депортації групи афганських жінок-правозахисниць з Пакистану. Ініціаторкою звернення виступила нідерландська активістка Надя Мюллер, яка повідомила про плани пакистанського уряду розпочати масову депортацію афганських біженців вже 31 березня.
Кому це загрожує
Серед тих, кому загрожує примусове повернення на батьківщину, опинилися 60 жінок-активісток разом із їхніми родинами.
– Ці жінки боролися за свою свободу. Тепер вони змушені тікати, щоб вижити. Якщо ми нічого не вдіємо, їх депортують прямо в руки гнобителів. Ці жінки – активістки за права людини, захисниці прав жінок і майбутні лідерки Афганістану. Вони прагнуть відбудувати свою країну, коли вона буде вільною від «Талібану». Але, якщо ми не діятимемо зараз, у них не буде майбутнього, – наголосила Мюллер.
Яким є вихід
Єдиним способом уникнути трагічної долі для цих жінок є отримання притулку в третіх країнах.
Надя Мюллер підкреслила, що вони відважно боролися за власні права та свободи, а тепер змушені шукати прихистку за кордоном. Активістки не лише відстоювали права людини, але й прагнули до відновлення своєї країни після звільнення від режиму “Талібану”.
Авторка петиції закликає владу Пакистану проявити гуманність та продовжити термін перебування цих жінок та їхніх сімей після 31 березня. Вона наполягає на необхідності зупинити процес депортації афганських правозахисниць та надати їм час для оформлення гуманітарних віз і пошуку безпечних варіантів для подальшої міграції.
Сотні тисяч підписів

Мюллер наголошує, що це питання виходить за межі політичних рішень і є перш за все питанням людяності, оскільки депортація може коштувати цим жінкам життя. Вона висловлює впевненість, що спільними зусиллями міжнародної спільноти можна врятувати цих жінок, забезпечити їм можливість жити в безпеці та продовжити їхню важливу боротьбу за справедливість і краще майбутнє для Афганістану.
На підтримку афганських правозахисниць вже зібрано понад 254 490 підписів з 300 тисяч необхідних.
Не перший випадок
Слід зазначити, що це не єдиний випадок, коли афганські жінки, які рятувалися від режиму “Талібану”, опиняються під загрозою депортації. Нещодавно стало відомо про складну ситуацію, в якій опинилися понад 80 афганських студенток в Омані. Після раптового припинення фінансування їхніх стипендій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), вони також опинилися перед загрозою примусового повернення до Афганістану.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”