Учасниці проєкту «Незламна жінка» писали листи своїм загиблим коханим

У Вінниці завершився проєкт «Незламна жінка». Він був створений для дружин загиблих Героїв. Зараз фінішував вже третій сезон. Із жінками працювали півтора місяця в різних напрямках, причому не лише щодо психологічної підтримки та ментального здоров’я.
В фінальній частині всі 11 учасниць отримали багато подарунків та максимум уваги. На ній побував і кореспондент сайту «СічНьюз». Він поспілкувався з учасницями та співорганізаторками, громадськими діячками Мариною Бондаренко і Людмилою Станіславенко.
Медальйон з обручок
24-річна Людмила Довгань із обручок зробила медальйон у вигляді ангела, який носить завжди. Її чоловік Ігор загинув торік 21 березня. Він служив у вінницькій 120-й бригаді ТРО.

-Втрата була дуже важкою для мене, вона й досі відчувається. Ніколи не думала, що таке може статися. Але ти звикаєш до цього болю і намагаєшся жити далі. Не вірю, що через кілька років мені буде легше, – каже Людмила Довгань.
Вона висловлює безмежну вдячність співорганізаторкам проєкту, називає їх неймовірними людьми.
-Ми зрозуміли, що поважають не лише наших чоловіків-Героїв, але й наші родини. Відчули, що ми важливі і потрібні, – пояснює Людмила Довгань.
Жінці запам’ятався один із тренінгів із психологом. Тоді дівчата писали листи своїм загиблим коханим.
-Це було дуже важко. Але допомогло пропрацювати все – біль, смуток, злість. Те, що ми тримали в собі, поверталося наверх, – сказала Людмила Довгань.
«Об’єднує однакове горе»
Вінничанці Олені Заєць – 27 років. Її чоловік Ігор пішов на війну добровольцем на самому її початку. Воював на передовій у Донецькій області. Загинув від множинних осколкових поранень у вересні 2022 року.
Олені сподобалося, що під час проєкту учасницям влаштовували різні терапії, масаж та приємні дівочі процедури.

-Загибель чоловіка я перенесла максимально важко. Але на сьогодні, завдяки проєкту «Незламна жінка”, стало трохи легше. Тут з нами працювали психологи та інші кваліфіковані люди, які знають, як надати підтримку, – розповідає Олена Заєць.
За її словами, всі учасниці проєкту здружилися.
-Нас об’єднує однакове горе. тому ми розуміємо одна одну. Разом згадуємо своїх.чоловіків. І стає краще, – додала Олена.
Підтримка буде й надалі
Людмила Станіславенко повідомила, що багато вінничан запропонували підтримку проєкту «Незламна жінка». Зокрема, із бюджетом, придбанням подарунків і сувенірів.
– Дружини, у яких загинули чоловіки, знаходяться в дуже серйозній психологічній ситуації. Вони втратили близьких у різні періоди війни, але у всіх цих жінок залишився величезний біль. Наша основна ціль – повернути цих дівчат до нормального життя, – каже Людмила Станіславенко.
Марина Бондаренко наголосила, що співорганізаторки прагнули проводити не лише корисні, але й цікаві тренінги.
-Ми залучили кількох психотерапевтів. Проводили терапію навіть на природі. Влаштовували для дівчат фотосесії. Вони створювали квіткові композиції. Розмальовували печиво, коли готувалися до великодніх свят. Займалися йогою, – каже Марина Бондаренко.
Співорганізаторки запевняють, що будуть й надалі підтримувати учасниць після завершення проєкту, психологічно та ментально. На цю добру справу варто звернути увагу та наслідувати й в інших містах та регіонах.
Читайте також:
У Вінниці навчатимуть гончарству ветеранів, які втратили зір
Психологиня-переселенка із Бердянська лікує душі казками та іграшками
Михайло ШАФІР, «СічНьюз»