skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Вінниця отримала препарат, який рятує від дифтерії

Якщо ви вважаєте, що дифтерія залишилася у далекому минулому, то помиляєтеся. Дійсно, масова імунізація в минулому столітті зупинила епідемію небезпечної хвороби. Проте поодинокі випадки захворювання фіксують і досі, в Україні також.

Ліки бережуть від токсичного ураження

У рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та ВООЗ наша країна отримала 249 ампул дифтерійного антитоксину. Центр громадського здоров’я розподілив отримані ліки в усі регіони. Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб (ОЦКПХ) отримав 10 ампул. 

Це не вакцина, а спеціальний препарат, що має критичне значення для запобігання небезпечних для життя уражень верхніх дихальних шляхів, серцевої та нервової систем під час лікування дифтерії.

У разі відсутності щеплення або відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль. Антитоксин не лікує інфекцію, але є ключовим засобом для запобігання токсичним ураженням організму під час лікування пацієнтів у медзакладах, – пояснив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Вакцинація обов’язкова для дітей та дорослих

Вакцинація дітей та ревакцинація серед дорослих залишається головним захистом від хвороби. Вакцина – безоплатна і доступна у всіх областях. Зробити її можна, записавшись на прийом до сімейного лікаря, розповіли у Вінницькому ОЦКПХ. За календарем щеплень у 16 років вводять востаннє вакцину у дитячому віці. А надалі дорослим рекомендують робити ревакцинацію кожні 10 років.

Протидифтерійна сироватка застосовується для лікування хворих на дифтерію для нейтралізації дифтерійного токсину, її слід ввести хворому якнайшвидше, – каже завідувачка відділу імунопрофілактики Вінницького ОЦКПХ Айнур Жумабекова. 

Опитування вінничан

Журналістка «СічНьюз» запитала вінничан, чи вчасно вони роблять щеплення від дифтерії.

Анна Гаврищук, 39 років:

– Ну, дітям ми робимо всі обов’язкові щеплення. Особисто я отримувала вакцини ще в дитинстві. Коли кілька років тому один раз молодшій дитині робили АКДС (адсорбована коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина – прим. авт.), то мені запропонували в поліклініці також отримати щеплення від дифтерії. Я погодилася, а потім ще привела чоловіка, щоб також був захищений від дифтерії.

Тоді саме в новинах побачила інформацію, що хтось захворів на дифтерію в Україні. Реально налякалася.

Ніна Борисенко, 44 роки:

– Ми з чоловіком не отримували давно ніяких вакцин. Ніхто не наполягає, я і не знала, що дорослим теж роблять щеплення. Діти отримували всі вакцини. Не завжди згідно з календарем щеплень. Ревакцинацію, на жаль, не завжди вчасно робимо через стан здоров’я. 

Ольга Мельник, 35 років:

– Я написала відмову від щеплень. Моя дитина не має жодного щеплення. На мою думку, вони лише шкодять.

Довідка «СічНьюз»

  • Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.
  • Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб.
  • Ускладнення від дифтерії: блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).
  • В Україні в 2010–2018 роках зареєстровано 56 хворих на дифтерію, з них 12 дітей та 44 дорослих. Летальних випадків не зафіксовано.

Читайте також

Шістьох вінничан покусав скажений кіт

«Тихе полювання» під снігом: лікарка розповіла, чи безпечні зимові гриби

Оксана НІКІТІНА, «СічНьюз»,
фото Вінницького ОЦКПХ

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top